ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГНовий порядок плати за опалення пророкує підвищення тарифів

Новий порядок плати за опалення пророкує підвищення тарифів

Внесення змін до порядку нарахування плати за опалення та газ – лише підготовка до чергового підвищення тарифів. Адже, як зауважують експерти, таким чином уряд намагається покращити фінансовий стан як «Нафтогазу» так і дохідну частину нового Держбюджету.

Змінений урядом порядок нарахування оплати за послуги централізованого опалення та газопостачання передують черговому підвищення тарифів. Про це заявив заступник директора Науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, передає «Обозреватель».

«Всі ці дії спрямовані на створення димової завіси навколо чергового підвищення тарифів. Але всі ці нововведення далеко не останні, які нас чекають у новому році», - сказав експерт.

За його словами, такими нововведеннями, уряд планує вирішити декілька проблем.  По-перше – це виконання обіцянки щодо зведення дефіциту бюджету НАК «Нафтогаз України» до нуля. Втім, як зазначає пан Рябцев, за рахунок чого Компанія вийде «в нуль» не відомо.

По-друге, нинішній проект Державного бюджету на 2016 рік занижений по витратах та завищений в питаннях доходів.

«І щоб приховати це, потрібно знайти якісь внутрішні резерви. Але не за рахунок виходу країни з кризи, забезпечення відповідних умов для розвитку бізнесу і нормального функціонування реального сектору економіки. Поставлено завдання наповнити бюджет будь-якою ціною. Заради макроекономічних показників Міністерство фінансів готове загубити країну», - наголосив експерт.

Крім того, пан Рябцев вважає, що «Нафтогаз» намагатиметься поліпшити свій фінансовий стан запровадженням абонентської плати за газ: «За те, що вона стоїть в квартирі, ми з наступного року, цілком можливо, що будемо платити».

Експерт наголошує, що урядові ініціативи щодо тарифів є занадто спонтанними, тому передбачити, яким чином це вплине на нарахування плати неможливо: «жодного документа, де все це було б зафіксовано, немає. Є якісь заяви – спочатку Коболєва, потім Демчишина. Напевно потім будуть якісь заяви інтерпретаторів».

Пан Рябцев також звернув увагу на те, що уряд під час введення нових ініціатив спирається на європейський досвід, втім назвати конкретну країну ЄС, на прикладі якої відбуваються зміни, ніхто не наважується.

Читайте також: Газоспоживання: нормативи з червоточиною

«Йдеться про те, що, мовляв, це європейський досвід, адаптація нас до європейського досвіду. Але назвати конкретну країну чомусь не виходить», - зауважив він.

При цьому, Геннадій Рябцев зауважує, що використання бюджетних коштів у новому проекті держбюджету відбувається не раціонально.

«Проект бюджету і проект змін до Податкового кодексу становили явно не українські фахівці. Я бачу нераціональне використання бюджетних коштів, з яких підгодовуються різноманітні аналітичні центри, що розробляють величезна кількість далеких від української практики нормативно-правових документів», - резюмував експерт.

Нагадаємо, громадянам навесні наступного року пророкують нарахування абонплати за користування газовими мережами. У «Нафтогазі» повідомляють, що додаткова плата за «блакитне» паливо в місяць складатиме до 29 грн.

 
Коментарі (2)
Коля
22 Грудня 2015 p. 17:14

Наша національна "валюта" -- гривня законодавчо не прив"язана ні до жодного драгметалу, ні до якого-небудь іншого ресурсу держави. Це значить, що держава може знецінювати гривню практично безкінечно.Тенденцію постійного знецінення українських національних грошей було закладено ще напочатку 1992 року. В 1992 році купонокарбованець прирівняли до радянського рубля і з 1992 року по 1996 рік купонокарбованець знецінився у сотні тисяч разів. У 1996 році купонокарбованець обміняли на гривню по курсу сто тисяч купонокарбованців за одну гривню, і з 1996-го року до 2014-го року гривня знецінилась приблизно у 20 разів. А починаючи з 2014 року швидкість знецінення гривні значно зросла і зараз вже майже така ж , як і купонокарбованця у 1992-1996 роках. ---Тому треба дивитися в корінь: не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів. Перерахуйте квартплату у доларах або євро по реальному сьогоднішньому курсу і ви побачите, що ніякого зростання тарифів немає: приблизно таку суму ви платили за комуналку рік, два , три , і т.д. тому. Знецінення грошей -- це не що інше, як тихий грабунок людей владою, оскільки українських грошей влада може надрукувати скільки завгодно.

Коля
25 Грудня 2015 p. 21:07
Если на улице плюс десять, то батареи киевлян нормально тёплые и в квартирах тепло. Похолодание воздуха на улице теперь неизменно вызывает автоматическое снижение температуры батарей в квартирах. Как ни странно , при Януковиче как раз батареи грели правильно, т.е. при понижении температуры на улице батареи становились горячее, а не наоборот, как сейчас.
Loading...

загрузка...
 
Loading...