ГоловнаКолонкиАналітика Основною базою для роботи керуючих компаній має бути законодавство і тарифна політика

Основною базою для роботи керуючих компаній має бути законодавство і тарифна політика

У грудні минулого року ми подали тариф, у який було внесено таке поняття як рентабельність. Рентабельність внесли у постанову Кабміну №529. Це дозволило компаніям уже цього року бачити фактичний прибуток, шляхи для розвитку тощо. У той же час незбалансована робота деяких органів влади (я маю на ува

У грудні минулого року ми подали тариф, у який було внесено таке поняття як рентабельність. Рентабельність внесли у постанову Кабміну №529. Це дозволило компаніям уже цього року бачити фактичний прибуток, шляхи для розвитку тощо. У той же час незбалансована робота деяких органів влади (я маю на увазі НКРЕ, яка підняла за допомогою своєї постанови №8 тариф на електроенергію в місцях загального користування понад 150 кВт), призводить до суттєвих втрат з боку підприємств. На наші плечі лягають втрати у розмірі 30 тис. грн щомісяця, які ми змушені сплачувати за електроенергію, а не на поточний ремонт будівель чи заміну інженерних мереж.

У той же час, минулого року компанія власними зусиллями відремонтувала 12,5 тис. кв. м м'якої покрівлі, замінила близько 6 тис. погонних метрів інженерних мереж. Це дозволило нам розпочати опалювальний сезон з меншими втратами, підвищити платоспроможність населення. За результатами 2010 р. ми маємо 101% сплати за комунальні послуги. Цього року, з прийняттям нового тарифу, рівень сплати за останній місяць складає 98,6%. Це свідчить про ефективність нових, якісно кращих підходів до обслуговування житла.

Не заперечую, ми не обійдемося без внутрішньої модернізації, укрупнення в компанії, запровадження нової техніки та інформаційних технологій, нових програмних комплексів, які мінімізують людський фактор. Ми використовуємо велику кількість техніки: тракторів, підмітальної техніки (вакуумні пилососи і повітродувки), які дозволяють оперативно прибирати необхідну територію. Відповідно і люди бачать, наскільки підвищилась якість обслуговування. І, до речі, тарифи у нас по місту Житомир найнижчі – 2 грн за кв. м.

Однак і проблем вистачає. У контексті, наприклад, роботи з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків. На нашій території зараз активно обговорюється програма створення ОСББ, оскільки ми є управлінцем, який зміг зарекомендувати себе з кращого боку. Я особисто сам збирав збори мешканців і пропонував їм створювати ОСББ за умови підтримки держави. Адже в Мінрегіонбуді обіцяли у дев'ятиповерхівках замінити ліфти, у п'ятиповерхівках – провести капітальний ремонт покрівлі. Ми зустрічалися з попереднім керівництвом відомства, у тому числі й з заступником міністра Віталієм Шаповаленком з метою обговорення ролі інвестора, його статусу і взаємовідносин з ОСББ. Це дуже важливий момент.

Антіпов Юрій, директор ТОВ «Керуюча компанія «КомЕнерго – Житомир».

 
Коментарі (0)