ГоловнаПублікаціїАналітика Підсумки тижня: сніговий завал, газовий «провал» і тарифний бенефіс Прем’єр-міністра

Підсумки тижня: сніговий завал, газовий «провал» і тарифний бенефіс Прем’єр-міністра

Минулого тижня українським можновладцям довелося складати чергові іспити на політичну і життєву витривалість. Причому, одразу за декількома дисциплінами: «газові питання», «комунальні тарифи» та «боротьба з негодою»

Минулого тижня українським можновладцям довелося складати чергові іспити на політичну і життєву витривалість. Причому, одразу за декількома дисциплінами: «газові питання»,  «комунальні тарифи» та «боротьба з негодою».

Так, за оперативними даними, станом на ранок понеділка, 16 грудня проїзд дорогами загального користування України, включаючи гірські перевали, забезпечено. Про це повідомили у прес-службі Мінінфраструктури. Як наголошувалося у повідомленні, через погіршення погодних умов на території України жодних порушень у функціонуванні об’єктів транспортного комплексу та зв’язку немає.

А найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги серед регіонів України упродовж січня-вересня 2011 року спостерігався у Закарпатській, Кіровоградській, Львівській, Сумській та Київській областях (114,4-110,3%), найнижчий – у  м. Севастополі,  Києві та АР Крим (98,6% - 99,7%). Ці відомості були надані за підсумками повторного відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 р. № 933 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630».


Цього ж дня стало відомо, що «Закарпаттяобленерго» зацікавилися київська та луганська компанії. Як визначено відповідною робочою групою ФДМУ після розкриття заявок, поданих 12 січня 2012 року на конкурс з продажу 50% акцій енергопостачального підприємства ПАТ «Закарпаттяобленерго», участь у ньому захотіли взяти ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» (м. Луганськ) та ТОВ «Енергетична Україна ТВ» (м. Київ).

У вівторок, 17 січня, стало відомо, що за моніторингами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України країна майже стовідсотково готова до зими. Про це під час прес-конференції сказав начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Олександр Ігнатенко. На уточнююче запитання, чи дійсно комунальники по всій Україні справляються з підготовкою до зими, О.Ігнатенко відповів: «Взагалі, справляються. Найгірше була підготовлена Луганська область. Але це на момент підготовки, коли були останні звіти, не встигли стовідсотково докупити посипкові матеріали. Думаю, що зараз вони вже це зробили», - додав він.

Цього ж дня у Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 9683 про енергетичну ефективність житлових і громадських будівель. Проект закону опубліковано на офіційному сайті ВР. Відповідно до законопроекту наявність паспорта енергоефективності будівлі є обов'язковою при будівництві нових будівель, а також при капітальному ремонті, реконструкції, відчуження або передачу в найм (оренду) існуючих будівель. Термін дії енергетичного паспорту будівлі складає 10 років.

У середу Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання уряду доручив міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолію Близнюку роз'яснити місцевим чиновникам, які з 1 січня підвищили квартплату в регіонах, про неправомірність дій і про необхідність скасувати такі рішення.

Одночасно на засідання уряду було запрошено «так званих «новаторів», які підвищували квартплату». Про це повідомив Микола Азаров, пообіцявши жорстко спитати «за такі безглузді рішення». Він повідомив, що про реальний стан справ в регіонах швидко дізнається від своїх кореспондентів у «Фейсбуці», які «щодня оперативно повідомляють справді цінну інформацію».

А міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога попросив Миколу Азарова доручити центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити у 2012 році належний рівень фінансування протипаводкових заходів, передбачених відповідними державними програмами, та завершити відновлення пріоритетних об'єктів, які постраждали внаслідок паводка у 2008 році. Про це йдеться у відповідному листі міністра до Прем’єра.

У четвер стало відомо, що Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко напередодні заявив під час Міжнародної конференції «Природний газ та енергетичне майбутнє України», що впровадження водно-вугільної технології при переході українських ТЕЦ із дорогого російського газу на вітчизняне вугілля дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу і забезпечити необхідні екологічні нормативи.

Цього ж дня надійшла інформація, що на реалізацію проектів розвитку місцевого самоврядування в Україні в 2012 р., за інформацією Мін регіону, в держбюджеті передбачено 26 млн грн. Як передбачається, кошти для реалізації проектів місцеві громади почнуть отримувати уже у квітні.

В останній робочій день тижня надійшла інформація, що Україна може стати незалежним виробником і експортером газу при реалізації наявного потенціалу у розвідці та видобутку традиційних та альтернативних енергоносіїв. Про це було сказано у вітальному слові Комісара з питань енергетики Європейської Комісії Гюнтера Оттінгера, адресованному учасникам конференції «Природний газ та енергетичне майбутнє України», що проходив у Києві 18-19 січня.

А от Спеціальний посланник з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річард Морнінгстар висловив думку про необхідність створення тристороннього консорціуму з управління ГТС України за участю України, Росії  та Європи. Під час тієї ж міжнародної конференції він заявив, що така структура дозволить забезпечити надійну, ефективну та прозору роботу газотранспортної системи. Спецпосланник також зазначив, що США підтримують майбутнє України в Європейському енергетичному співтоваристві, додавши, що Україна має створити більш прозорий економічний клімат в енергетиці, а також виконувати зобов’язання перед МВФ.

При цьому Президент України Віктор Янукович наголосив на персональній відповідальності високих посадовців, зокрема членів РНБО, за ефективну та консолідовану роботу щодо вирішення газового питання. «Я хотів би, шановні колеги, попередити і попросити про персональну відповідальність за ефективність наших спільних дій в тій роботі на кожній ділянці, по якій ми намітимо сьогодні наші спільні дії», - сказав він.

Тоді ж, у п’ятницю, громадськість дізналася, що конкурсна комісія з продажу пакета акцій ПАТ «Закарпаттяобленерго» не змогла розпочати свою роботу у зв'язку з відсутністю кворуму. Конкурс мав відбутися 20 січня, об 11:00 у Фонді державного майна і транслюватися online на офіційному сайті ФДМУ. Про наступне засідання конкурсної комісії, до якої входять представники різних міністерств та відомств, буде повідомлено додатково.


Ольга Гальчинська 

 
Коментарі (0)