ГоловнаНовини ЖКГАналітика Підсумки тижня: від законів Верховної Ради та продажу енергокомпаній до надій Януковича

Підсумки тижня: від законів Верховної Ради та продажу енергокомпаній до надій Януковича

Уряд не має наміру піднімати тарифи на газ для населення.

Минулий тиждень розпочався з невтішної новини для України. Зокрема, у понеділок, керівник «Газпрому» Олексій Міллер на зустрічі в Ново-Огарьово з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним заявив, що газопровід «Північний потік» буде введено в експлуатацію 8 листопада поточного року, але Україна залишиться осторонь: маршрут «Північного потоку» пройде по дну Балтійського моря від Виборга до німецького Грайфсвальда територіальними водами Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

В свою чергу, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк під час всеукраїнської селекторної наради з питань підготовки до нового опалювального сезону обурився недолугістю окремих керівників підприємств теплокомуненерго, які поквапились укласти договори щодо постачання газу на запропонованих НАК «Нафтогаз України» умовах.

У вівторок, під час селекторної нарадиі із регіонами Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, підсумовуючи звіти регіонів, повідомив, що на сьогодні галузь майже готова до початку роботи в опалювальний період. Залишилися окремі місцеві проблеми, які не є критичними у регіональному вимірі.

Тим часом, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання надання окремих адміністративних послуг (у сфері електроенергетики та теплопостачання).  Зокрема, пропонувалося закріпити в законах «Про електроенергетику», «Про комбіноване виробництво телової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» і «Про теплопостачання» норму щодо повноважень Кабінету Міністрів встановлювати розмір та порядок плати за ліцензії, що видаються НКРЕ.

Крім того, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про ратифікацію Гарантійної Угоди (Проект з енергоефективності) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку». Угода спрямована на створення договірно-правової бази для співпраці України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо реалізації Проекту з енергоефективності. Цей Проект спрямований на фінансування заходів, які сприятимуть поліпшенню ефективності енергоспоживання українських підприємств та скороченню питомої ваги традиційних енергоносіїв у структурі витрат реального сектора з одночасним позитивним впливом на стан навколишнього середовищ.

У середу під час прес-конференції голова державного агентства з управління національними проектами Владислав Каськів, повідомив, що українцям слід очікувати на новий тариф на утилізацію сміття.

Знову ж таки, нагадав про себе і Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, в котре заявивши, що Уряд не має наміру піднімати тарифи на газ для населення.

Тим часом, Фонд державного майна (ФДМ) оголосив приватизаційні конкурси з продажу 45,103% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ «Західенерго» і 25% акцій ПАТ «Київенерго». Конкурс з продажу акцій енергокомпаній відбудеться 25 листопада.

Також, Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо уточнення окремих положень). Крім того, пропонується на один рік (до 1 січня 2013 року) відстрочити набуття чинності частин третьої та четвертої статті 24 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», якими забороняється передача (надання) земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб за відсутності плану зонування або детального плану території, або зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та детальному плану.

У четвер Верховна рада України показала українцям що вона працює, визначившись із «зеленим» тарифом». Законом «Про внесення змін до статті 171 Закону України «Про електроенергетику» (щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу) встановлюється, що величина «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з біомаси (не викопної біологічно відновлюваної речовини органічного походження, що зазнає біологічного розкладу) у вигляді продуктів, залишків та відходів сільського господарства (рослинництва і тваринництва), харчової промисловості, лісового господарства і технологічно пов'язаних з ним галузей промисловості, що можуть бути використані як паливо, з метою перетворення енергії, що міститься в них, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з біомаси».

Не оминула на цьому тижні ВР і об'єкти житлової нерухомості. Зокрема, ухвалила Закон «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площі об'єктів житлової нерухомості. Згідно з документом, житлові будинки, квартири, інші житлові приміщення (об'єкти житлової нерухомості) призначаються та мають бути придатні для постійного проживання в них громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових житлових приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у житлових будинках для потреб виробничого характеру забороняється. Житлова площа об'єкта житлової нерухомості визначається як сумарна площа житлових кімнат.

Закінчився тиждень тим, що під час українсько-грецького бізнес-форуму в Афінах Президент України Віктор Янукович запропонував грекам побудувати в країні сонячну електростанцію, а також повідомив, що українські підприємства готові взяти участь у будівництві нафто- і газотранспортних об'єктів на території Греції.

Також, під кінець тижня стало відомо, що Віктор Янукович підписав закон України №3741-VI «Про внесення зміни до розділу XX Податкового кодексу України щодо застосування нульової ставки податку на додану вартість» завдяки підписаному закону, нульова ставка ПДВ на імпортований природний газ для «Нафтогазу» не зміниться до кінця 2012 р.

Анна Недогибченко, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)