ГоловнаКоментаріТеплоенергетикаРосія ставить газовий ультиматум

Росія ставить газовий ультиматум

Росія готова знизити ціну на газ, якщо Україна відмовиться від другого та третього енергопакета Європейського енергетичного співтовариства.

Таким чином, якщо Україна відмовиться від другого і третього енергопакета Європейського енергетичного співтовариства, то при створенні газового консорціуму права ВАТ «Газпром» будуть значно розширені.

«Зараз через участь України в Європейському енергетичному співтоваристві «Газпром» не хоче створювати тристоронній газовий консорціум на базі ГТС України. А створення останнього, швидше за все дозволило б знизити ціни на газ», - заявив посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

«Виникла ідея, що може бути створений газовий консорціум, учасниками якого можуть бути або Росія-Україна або Росія-Україна - споживачі газу в Європі, наприклад, одна з німецьких компаній», - продовжує Михайло Зурабов.

Однак, за словами посадовця, створення такого консорціуму вимагає врегулювання питання, пов'язаного з обмеженнями, які містяться у другому і третьому енергопакетах, адже вони не дають можливості «Газпрому» бути учасником цього консорціуму без усілякої внутрішньої реструктуризації, що для російської сторони є неприйнятними.

Пан Зурабов підкреслив, що якщо наша держава хоче вирішити питання, пов'язане з вартістю газу, використовуючи ідею створення газового консорціуму, то їй перш за все необхідно усунути ті перешкоди, які цьому можуть завадити.

Читайте також: «Газпром» в очікуванні нових газових поворотів

«Можливо, буде знайдена інша схема, за якою питання, ціни на газ для України буде вирішено позитивно з урахуванням відповідних українських інтересів», - відповів Михайло Зурабов на питання про те, чи буде Росія наполягати, аби Україна вийшла з Європейської енергетичної спільноти.

У свою чергу Українська сторона вважає, що складність цього питання полягає зовсім не в енергопакетах та реструктуризації компанії «Газпром». «Основною проблемою для Російської Федерації є те, на які стандарти і якими нормами буде користуватися українська ГТС, в чиїй би власності вона не знаходилась. Росія хоче, аби Україна вийшла з Енергетичного співтовариства. І саме це є умовою для знення ціни на газ», - зазначив екс-перший заступник Міністра закордонних справ України Олександр Чалий.

Як раніше повідомляла «У.К.», компанія «Газпром» найближчим часом очікує від української сторони незалежної міжнародної оцінки її газотранспортної системи, яка має лягти в основу переговорів про створення консорціуму про розвиток газотранспортної системи нашої країни.

Нагадаємо, що Європейське енергетичне співтовариство було створено в червні 1991 року, країни учасниці відкривають свої ринки електроенергії та газу, погоджують тарифи, і підтримують один одного в складних ситуаціях. Членства в цій спільноті наша держава домагалася чотири роки, а з лютого минулого року таки стала повноправною її учасницею.

За матеріалами: Фокус.ua

 
Коментарі (0)