ГоловнаНовини ЖКГАналітика У Дніпропетровську назріває скандал через підвищення квартплати

У Дніпропетровську назріває скандал через підвищення квартплати

У Дніпропетровську назріває черговий скандал через підвищення вартості квартплати

У Дніпропетровську назріває черговий скандал через підвищення вартості квартплати. З 1 липня міська влада обіцяє підняти її на 30-36%, пише г. «Сегодня».

Виявляється, весь травень у Дніпропетровську проходили громадські слухання про доцільність підняття тарифу. Нібито мешканці всіх будинків були поінформовані, куди і коли з'явитися на слухання. На ділі ж багато мешканців міста і не підозрювали про те, що їх запрошують обговорити таке важливе питання.

«Я просто шокована, коли в жеку мені повідомили, що з 1 липня зросте вартість квартплати, а громадські слухання з цього приводу вже пройшли. Я тільки зараз дізналася, що мешканців нашого будинку запрошували на обговорення ще на початку травня, у будній день, о 10 ранку. Це хто ж на них приходив, якщо всі платоспроможні люди в цей час на роботі? Та й сусіди мої по під'їзду ні на яких слуханнях не були », - обурюється мешканка житлового масиву Тополь-3 Ольга Кравченко.

У ЖЕКу № 36, до якого належить будинок Ольги, повідомили, що на початку місяця на всіх під'їздах вивішували оголошення про проведення слухань, мовляв, хто не побачив, ми не винні. «Тариф необхідно збільшувати - цього вимагають наші витрати на електроенергію, спецодяг для двірників і заробітну плату», - пояснили в КЖЕП № 36.

Проте вже в п'ятницю виконком міськради за підсумками громадських слухань збирається затвердити новий тариф. «27 квітня в міській газеті був опублікований проект рішення виконкому міськради про проведення громадських слухань про збільшення квартплати в кожному будинку міста. Цей проект складений згідно з постановою Кабміну № 529.

Тариф підвищується, тому що збільшився розмір мінімальної зарплати, зросла вартість і тарифи електроенергії, яку використовують для зовнішнього освітлення та роботи ліфтів, інфляція зіграла свою роль», - розповів екс-голова комісії з ЖКГ депутат міськради Сергій Воробйов і додав, що, згідно із законом, з дня опублікування проекту жеки повинні протягом місяця провести з мешканцями кожного будинку слухання і по кожному з них скласти протоколи. Після чого ці документи передають у міськжитлоуправління і з ними знайомиться мер. За словами Воробйова, протоколи носять не вказівний, а довідковий характер.

 
Коментарі (0)