ГоловнаПублікаціїАналітика Українці прагнуть децентралізації - опитування

Українці прагнуть децентралізації - опитування

Українці готові до розширення повноважень місцевих громад. Громадяни вважають, що реформування місцевого самоврядування допоможе знищити корупцію та зняти соціальне напруження у регіонах.

Реформування місцевого самоврядування, знищення корупції, підняття економіки регіонів – це основи бюджетної децентралізації. Чиновники наполягають на її позитивному впливі на місцеві громади, яким передають все більше повноважень. В урядових колах запевняють, що це крок до знищення корупції в Україні.

Так, для початку народні обранці вирішили внести зміни до Бюджетного кодексу, які передбачали розширення наявної дохідної бази місцевих бюджетів. Уже другий Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарство Геннадій Зубко провадить політику децентралізації у державних сферах.

Наприклад, децентралізація у архітектурно-будівній сфері передбачає удосконалення містобудівної діяльності, спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві та удосконалення системи державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду.

У Мінрегіоні вважають, що саме давши поштовх регіонам, країна зможе вийти з економічної кризи. Тож, місцевим органам самоврядування обіцяють залишити 60% податків.

Читайте також: Будівництво «витягне» українську економіку з кризи

Крім того, Мінрегіон сприятиме активним громадам у секторі будівництва та купівлі житла. Зокрема, у відомстві планують допомагати у розробці доступних лізингових або кредитних держпрограм.

Тож ми бачимо, що вихід з кризи повинні знайти регіональні органи управління.

Відтак, урядовці продовжують говорити про позитивні сторони бюджетної децентралізації. А чи згодні з ними прості українці?

Тож, «Україна Комунальна» вирішила поцікавитись у своїх читачів чи потрібна Україні бюджетна децентралізація?

Опитування проводилось у період з 19 по 26 січня на електронних шпальтах інформаційного агентства.

Так, 40% опитаних вважають децентралізацію єдиним способом підняття вітчизняної економіки. 22% українців називають децентралізацію єдиним способом зняття соціальної напруги у регіонах. Однак, 27% респондентів кажуть, що це призведе до корупції «на місцях». Ще 9% опитаних взагалі не цікавляться питаннями передачі повноважень на місця. І лише 3% опитаних влаштовує теперішня модель розподілу коштів.

 


 

Реклама: Сегодня в связи с нестабильностью в мире, человек должен каждый день прочитывать новости, происходящие вокруг. Вашему вниманию представлены новости Украины сегодня на сайте новости-украины.ru-an.info. Будьте в центре событий и делайте правильные выводы о ситуации в регионе.

 
Коментарі (0)