ГоловнаКоментаріТеплоенергетикаУкраїнцям доведеться самим турбуватись про тепло в будинках

Українцям доведеться самим турбуватись про тепло в будинках

Українці будуть забезпечувати свої будинки теплом самостійно. Громадянам дозволять вибирати обслуговуючу компанію, яка буде постачати тепло у квартири людей.
Уряд буде стимулювати українців самостійно турбуватись про тепло у свої будинках. Реалізувавши таку ініціативу, влада пропонує громадянам самостійно визначатись з обслуговуючою компанією, яка буде постачальником якісних послуг з опалення житла. Про це заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю «5 каналу».
 
Так, чиновник зазначив, що ті громадяни, які відмовились від створення ОСББ матимуть можливість залишитись у підпорядкування звичайних ЖЕКів.
 
«Це дасть у майбутньому можливість активним громадянам отримати якісні послуги. Там де є люди, які не хочуть брати на себе відповідальність далі залишаються місцеві муніципалітети, які будуть супроводжувати ці будинки і надалі», - заявив пан Зубко.
 
Крім цього, пан Міністр повідомив, що держава буде компенсувати 30% мешканцям багатоповерхівок від вартості теплових лічильників. 
 
 
«Вже зараз громадяни можуть звертатися до «Ощадбанку», аби поставити його за рахунок цієї програми і отримати компенсацію в розмірі 30%. І тут виникає питання, що ринок, який потрібно поставити ці лічильники дуже великий. Чому, тому що якщо у теплопостачаючих компаніях стоять 100% лічильники, то у наших мешканців будинкові лічильники всього 36%», - повідомив чиновник.
 
Нагадаємо, уряд в кінці березня продовжив програму компенсації 20% вартості від придбання котлів, які працюють на альтернативних видах палива. Чиновники наголошують, що важливо відшкодовувати не лише вартість газу, а й зменшувати споживання «блакитного» палива населенням. Тому такий же механізм компенсацій буде запропоновано і для утеплення житла.
 
Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, держава за 2015 рік видала громадянам кредитів на суму близько 50 млн грн на придбання котлів, які працюють на альтернативних видах палива. З 15 жовтня 2014 року урядом запроваджено програму заміщення газу для населення, шляхом придбання «негазових» котлів. Відшкодовується 20% тіла кредиту. Крім цього, з 8 квітня програма стимулювання та впровадження енергоефективних заходів поширена і на утеплення будинків.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
29 Травня 2015 p. 16:38
Думаю, що чим менший строк служби житлового будинку, особливо у великих містах, тим вигідніше для держави, адже звільнене від старого будинку місце можна знову продати під нову забудову. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Мабуть усі пам"ятають, як у 2010-2013 роках усі державні свята супроводжувались у Києві грандіозними по кількості та потужності вибухів святковими салютами, дію яких можна було порівняти з дією невеликого землетрусу. Люди, у тому числі і ветерани , неодноразово скаржилися до колл-центру, що результатами цих салютів стають пошкодження будівельних конструкцій внаслідок ударної хвилі, а саме: утворення тріщин в стінах, особливо у хрущовках, аварії водопроводу і каналізації. Натомість, колл-центр навіть не реєстрував ці звернення, пояснюючи ветеранам, що ці вибухи у їх честь. Мешканці багатоповерхівок можуть підтвердити, що взимку навіть при добре розігрітих батареях у їх квартирах було холодно , оскільки тепло виходило назовні через утворені вибухами мікротріщини у стінах будинків. Ви думаєте, що режим Януковича, який масово позбавляв найбідніших українців їх робочих місць з мінімальними зарплатами, витрачався би просто так на ці грандіозні салюти?