ГоловнаНовини ЖКГПолітикаВ уряді запевнили Єврокомісію в надійності України як транзитера газу

В уряді запевнили Єврокомісію в надійності України як транзитера газу

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман обговорив із віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного співтовариства Марошем Шефчовичем практичні питання двостороннього співробітництва в енергетичній сфері.

Зокрема, під час телефонної розмови посадовців йшлося про забезпечення українських і європейських споживачів природним газом.

«Обговорюючи питання транзиту природного газу територією України, Володимир Гройсман наголосив, що українська сторона є надійним транзитером вуглеводнів до країн-членів ЄС», - наголосили у прес-службі.

У свою чергу Шефчович запевнив, що ЄС підтримує зусилля українського уряду стосовно реформування енергетичного сектору.

Віце-президент Єврокомісії поінформував також про готовність ЄС виділити Україні 100 млн євро для наповнення Фонду енергоефективності. У цьому контексті він наголосив на необхідності ухвалення українським парламентом законів про Фонд енергоефективності, про ринок електроенергії, про регулятора в сферах енергетики та комунальних послуг.

Як повідомлялося раніше, у зв'язку з різким похолоданням російський «Газпром» змушений був збільшити заявку на транзит газу до Європи.

Також в Україні збільшили обсяги відбору газу із сховищ – прогнозований добовий режим 100 мільйонів кубометрів. До морозів ця цифра в середньому становила 40-60 мільйонів кубометрів.

 

 
Коментарі (0)
Loading...

загрузка...
 
Loading...