ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГЦьогоріч кількість субсидій на «комуналку» скоротиться

Цьогоріч кількість субсидій на «комуналку» скоротиться

Кількість осіб-отримувачів субсидій у 2016 році буде зменшено. На думку експертів, влада буде змушена піти на такий крок через підвищення тарифів, яке призведе до зростання розміру компенсації з держбюджету.

В Україні кількість осіб, які отримують субсидії, у 2016 році доведеться різко скорочувати. Про це заявив заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

За його словами, цього року влада, підвищуючи тарифи, змушена буде  підвищити й розмір компенсацій із державного бюджету.

Зокрема, експерт нагадує, що у  2016 році на 50% ще підвищиться вартість електроенергії; тариф на газ у 3600 грн за тис. куб. від квітня підвищиться щонайменше на 500 грн. Причому, найбільш суттєвим, за прогнозом, буде подорожчання теплової енергії, оскільки очікується різке зростання вартості саме природного газу, який відпускається для цих потреб. Також, до середини 2017 року всі тарифи в країні мають бути економічно обґрунтованими, а вартість природного газу – рівноцінною імпортній ціні.

Читайте також: Доходи громадян перевірятимуть для позбавлення їх субсидій на «комуналку»

«Скорочення кількость осіб-отримувачів субсидії буде відбуватися за певним алгоритмом. Можна пригадати механізм контролю та перевірок субсидіантів, який закладався Урядом ще на початку 2015 року. Тоді органи соцзахисту мали звіряти, чи відповідають подані громадянами відомості реальним доходам. Згодом від такої моделі довелося відмовитися, бо ситуація, яка склалася в цій сфері державного господарства, потребувала негайного втручання (назрівало народне збурення, суттєва інфляція та девальвація за результатами першого кварталу, збільшувалася кількість заявок на отримання субсидій) – інакше вона б призвела до масових неплатежів та збитковості як виробників, так і надавачів послуг. Головне ж, виникли б серйозні проблеми з подоланням дефіциту НАК «Нафтогаз України» – за три роки, як те обіцяно МВФ, це було б зробити нереально», - розповів пан Вігірінський.

Нагадаємо, у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підрахували, що Україна витрачає близько 11 млрд кубометрів газу на опалення житлового сектора взимку, а це, в свою чергу, означає, що на житлові субсидії направляється на 1 млрд грн. більше.
 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
05 Лютого 2016 p. 22:01
Справа в тому, що субсидія зараз не призначається взагалі нікому , тобто жоден споживач, якому в платіжці була написана субсидія , не має офіційного підтверджувального документу на цю субсидію. Раніше такий документ видавав на півроку вперед собес при призначенні субсидії. Тепер у зв"язку із "спрощеним" порядком, якщо в платіжці за попередній місяць була написана субсидія, то це зовсім не означає, що ця субсидія буде написана і в наступній платіжці.
Коля Пухов
05 Лютого 2016 p. 22:27
За один і той же товар або послугу приходиться віддавати при кожній оплаті все більше і більше грошей, тобто насправді дешевшають гроші, лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.