ГоловнаВища ліга ЖКГВища ліга ЖКГВолодимир Яцуба: 100 днів «за кермом» Севастополя

Володимир Яцуба: 100 днів «за кермом» Севастополя

Проведений у парламент за списками Партії регіонів у 2007 році, він очолював підкомітет з питань будівництва та архітектури Комітету ВР з питань будівництва, житлово-комунального господарства та адміністративної реформи. А потім знову в березні 2010 року очолив Мінрегіонбуд. В кінці 2010 р. відомс

Проведений у парламент за списками Партії регіонів у 2007 році, він очолював підкомітет з питань будівництва та архітектури Комітету ВР з питань будівництва, житлово-комунального господарства та адміністративної реформи. А потім знову в березні 2010 року очолив Мінрегіонбуд. В кінці 2010 р. відомство було реорганізоване, а В.Яцуба втратив посаду. Уже через місяць Указом Президента він був призначений постійним представником Президента в АР Крим, а з 7 червня йому довірили крісло глави Севастопольської міськдержадміністрації. Чим запам'ятався В.Яцуба на новій посаді в перші 100 днів, які цілі і плани він ставить перед собою у функціонуванні та розвитку ЖКГ міста?

Все під себе
Звільнення Валерія Саратова кримські політологи пов'язували не з провальною політикою в ЖКГ Севастополя, а з падінням рейтингу Партії регіонів на ключовому кримському форпості до 23-25%. Треба було щось робити, а точніше змінювати ключові кадри, і проводити політику скоріше «за київським» сценарієм.

У місті подейкували, що В.Саратов свого часу врятував у міськраді фракцію «Сильної України», не рекомендувавши її членам переходити до Партії регіонів. В.Яцуба від самого початку показав, що мета інша – йому необхідно підсилити місцеву організацію ПР за рахунок нових людей та використання адміністративного ресурсу. Про це свідчить і недавній перехід (у серпні) співвласника телеканалу «Перший севастопольський» Юрія Черникова з Комуністичної партії України у табір «регіоналів». Сам В.Яцуба визнає, що з приходом на нову посаду управляє ТБ в Севастополі в «ручному режимі».

«З владою залишаться тільки державні телеканали. Решта йде на вибори заробляти гроші. Будемо думати, як задіяти телепростір. Поки це вдається в ручному режимі», - сказав В.Яцуба.

У свою групу підтримки глава Севастопольської міськдержадміністрації зі старту «вписав» навіть газету «Сегодня» «регіонала» Рината Ахметова. Однак, від явної провладної підтримки відхрестилася і генеральний директор «Сьогодні Мультимедіа» Олена Громницька, і редакція газети «Сегодня».

Як зазначає севастопольський політолог Андрій Васильєв, В.Саратов мислив політичними категоріями нехай показної, але багатопартійності. Новому голові СМДА такий стиль мислення не притаманний. Як і більшість управлінців старої школи, він, швидше за все , порівнює ПР з КПРС – партією-державою. Недарма В.Яцуба з 1984 р. був першим секретарем Амур-Нижньодніпровського райкому КПУ Дніпропетровська, інспектором ЦК КПУ, інструктором ЦК КПРС у Москві, а потім першим секретарем Дніпропетровського міськкому Компартії.

Тому вже через два місяці після приходу на нову посаду В.Яцуби на засіданні політради севастопольської міської організації Партії регіонів до складу цього органу були внесені істотні зміни. Зі складу політради виключені люди В.Саратова. Самого ж Саратова, що обіймає в Києві посаду голови Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг, поки виключати не стали.

Також були введені до складу політради перший заступник голови СМДА Сергій Савенков, близький до нього заступник голови СМДА Володимир Аребаджі і голова постійної комісії міськради Карп Булатов, що його підтримує. Членами політради стали радниця Савенкова – Наталія Гордієнко і один із засновників міської організації ПР Микола Карюкін.

Голова СМДА Володимир Яцуба пояснив кадрові зміни тим, що міська партійна структура «не відповідає тому, що нам потрібно на виборах».

За останні 2 місяці в місті відбулися й інші серйозні кадрові перестановки, пов'язані з управлінням і життєзабезпеченням міста. Змінилися і силові керівники (начальником севастопольського СБУ призначено Володимира Воропая замість Олександра Якименка). Однак головні останні призначення – зміна глав Балаклавської і Гагарінської районних адміністрацій Севастополя. На ці посади відповідно були призначені підконтрольні Партії регіонів (але, як кажуть політологи, «не самостійні фігури в місті») Федір Рубанов і Олег Сердюк.

У той же час В.Яцуба вже зараз називає «великою розкішшю» цілих 4 районні адміністрації Севастополя.

«У Києві райони – 300 тисяч населення, в Дніпропетровську – 200 тисяч. А у нас лише 380 тисяч жителів і 4 райадміністрації плюс 4 райради. І якщо вони вже є, ніхто не ставить під сумнів їх необхідність. Але вони повинні виконувати ті функції, які на них поклала держава. Якщо вони не будуть виконувати свої функції, вони не будуть працювати. Такий – простий і доступний – принцип»,- зазначив В.Яцуба.

Тобто, залежно від обставин і політичних реалій, вже через кілька місяців у Севастополі може скоротитися кількість районів.

Директорів комунальних підприємств Севастополя призначать після звітів працюючого в місті КРУ України, швидше за все, вже у вересні.

«Зараз наближається визначення – це вирішить голова адміністрації – керівників головних управлінь і, можливо, районів. І коли розподіл обов'язків буде завершено, ми повністю надамо список усіх підприємств, які підпорядковані тому чи іншому заступникові голови СМДА за напрямами. Заступники будуть визначатися. Наприклад, я вже розбираюся з кандидатами на керівників, кого я буду представляти для призначення», - зазначив місцевим ЗМІ заступник голови СМДА Сергій Живодуєв. Незабаром змінять і керівника КП «Севміськводоканал», обов'язки якого вже півроку як виконує головний інженер підприємства.

ЖКГ: ставка на вибори
У Партії регіонів розуміють, що піднімати рейтинг глави міста і партії, як в Севастополі, так і в будь-якому населеному пункті, можна лише за рахунок видимих змін у житті міста і його ЖКГ. Однак потрібно це робити обережно.

«Що ж до тарифів, пов'язаних з енергоносіями, то це буде залежати від тієї ситуації, яку ми спостерігаємо вже протягом двох місяців. Мова – про переговори Росії та України щодо ціни на газ. Розміри тарифів пов'язані в основному з цією причиною. Усе інше... Повірте, ми перевірили цінову політику витрат на комунальні підприємства. Більш того, всі ці підприємства були перевірені КРУ Києва та Севастополя. За результатами перевірок все буде приведено до ладу. Після цього ми визначимося з ціною тарифів по Севастополю. Але це – 10-20% загальної ціни, загальної вартості і зміни тарифу. Сьогодні всі – в очікуванні підсумків переговорів по газу. Це те головне питання, яке і визначить ціну тарифів у зимовий період у Севастополі», - зазначив на початку вересня В.Яцуба.

Разом з тим він продовжує розігрувати «газову карту» і тактовно ухилятися від проблемних питань. Це підтверджує одна з останніх заяв В.Яцуби щодо режиму економії газу.

«Потрібно серйозно готуватися до економії газу. Це вже очевидно. Нам потрібно думати, як збільшити частку котелень, які працюють на змішаних видах палива або на вугіллі. Потрібно втричі зменшити споживання газу. Я відчуваю нутром, що ситуація щодо газу буде змінюватися», - сказав В.Яцуба.

Він також заявив, що борг підприємства «Севтеплоенерго» за газ в обсязі 21,5 млн грн не буде погашатися з коштів міського бюджету. Як вирішуватимуть це питання, В.Яцуба не сказав. Раніше ЗМІ повідомляли, що борг підприємства «Севтеплоенерго» спробують погасити до початку опалювального сезону, отримавши кредит. Але, ймовірно, тепло севастопольцям взимку все-таки будуть відключати в зв'язку з наближенням виборів.

В.Яцуба також робить ставку на розвиток у місті індивідуального опалення, однак, як і раніше, міська влада виступає проти масової установки жителями газових котлів.

«У мене була розмова з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком. Ми домовилися про те, що він надасть нам сприяння в тому, щоб по тій програмі, яка існує в багатьох містах України, допомогти з установкою індивідуальних котлів і за рахунок міста спростити процедуру їх встановлення. Зараз розробляється така державна програма. Ми постараємося до неї потрапити. Тому що сьогодні так багато різних нових енергозберігаючих та індивідуальних установок, що для Севастополя це навіть не обговорюється, бо нижня середньорічна температура у Севастополі набагато вища, ніж у середній частині України. Нам сам Бог велів знаходити шляхи і засоби для установки індивідуального опалення», - заявив голова Севастопольської міськдержадміністрації.

Головні завдання
Підняти рейтинг партії влади В.Яцуба планує і за рахунок будівництва значимих для міста інфраструктурних об'єктів, благо досвід попередньої роботи і гроші Кабміну цьому сприяють.

У Севастополі планується будівництво об'їзної дороги. Крім того, паралельно з цими роботами розпочнеться будівництво мостового переходу біля залізничного вокзалу, що допоможе вирішити проблему автомобільних заторів у цьому районі.

«Я підписую протокол з Мінфіном на 56 млн грн для будівництва мостового переходу, який буде у вигляді нового розширеного шляхопроводу. Зараз проектні організації вже займаються розробкою», - зазначив В.Яцуба.

Він також повідомив, що на початку вересня буде відкрито автодорожню розв'язку біля в'їзду в місто.

«10 вересня буде урочисто відкрита дорожня розв'язка біля в'їзду в Севастополь. Вартість розв'язки 141 млн грн. Тільки за місяць було освоєно 40 млн грн», – сказав він.

Обіцяє В.Яцуба вирішити і проблему кредитування недобудов у місті. Швидше за все, за рахунок кредиту від російського банку «ВТБ».

Серед інших питань, якими має намір в найближчому майбутньому перейнятися В.Яцуба, – МАФи, парковки та реклама в місті. Вирішення цих проблем, на думку місцевих політологів та представників громадських організацій, дозволить залучити лояльних бізнесменів та поповнити партійну касу міському осередку ПР.

Сам же В.Яцуба визнав, що фінансове становище міської організації Партії регіонів не блискуче – «ми голі й босі» – і закликав акумулювати ресурси.

А ресурси для цього є. Так Головне Контрольно-ревізійне управління України, яке проводило перевірку бюджету Севастополя протягом літа, прийшло до висновку, що надходження до бюджету міста за парковку автомобілів і за розміщення реклами занадто незначні.

За словами начальника КРУ Севастополя Ольги Щелакової, зокрема, бюджетом міста не введено стягнення збору за паркування транспорту, однак послуги з паркування автомобільного транспорту надають приватні структури, які орендують майданчики у комунальних підприємств.

Так, асфальтовані та бетонні майданчики загальною площею 6,6 тис. кв. м, які належать КП «Шляхово-експлуатаційне управління», використовуються для паркування автотранспорту приватними юридичними особами без певних умов користування, йдеться у звіті.

Чим закінчиться бурхлива діяльність В.Яцуби на новій посаді, і чи зможе він суттєво підняти рейтинг Партії регіонів у місті за допомогою реформ у ЖКГ, покажуть найближчі місяці.

Файдор Максим, спеціально для ІА «Україна Комунальна».

 
Коментарі (0)