ГоловнаНовини ЖКГАналітика Законодавство по ОСББ укотре намагаються узгодити

Законодавство по ОСББ укотре намагаються узгодити

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку. Про це ІА «Україн

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в Інформаційному управлінні парламенту.

Законопроектом (реєстр. №8474), поданим Кабінетом міністрів, пропонується внести зміни до Земельного і Цивільного кодексів, а також законів «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» і «Про житлово-комунальні послуги», спрямовані на вдосконалення порядку створення та діяльності ОСББ. Цим проектом закону пропонується термінологічно узгодити Закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» з цивільним законодавством, зокрема: термін «загальне та неподільне майно» замінити на «спільне майно», термін «житловий комплекс» замінити на «багатоквартирний будинок», термін «балансоутримання» - на термін «управління будинком». Також пропонується уточнити термінологію щодо передачі земельної ділянки у власність (ділянка під будинком) і постійне користування (прибудинкова територія) та перелік осіб, яким земельна ділянка передається; визначити у Законі «Про житлово-комунальні послуги» термін «колективний споживач житлово-комунальних послуг».

Законопроектом передбачається врегулювати питання самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг.

Проектом пропонується, що ОСББ оплачують холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення.

Крім цього пропонується, що пільги та субсидії поширюються на внески співвласників, що сплачуються в ОСББ.

Проектом також передбачається встановити, що придбане за кошти співвласників майно є їх спільною власністю, а не власністю об'єднання як юридичної особи, що дозволить забезпечити збереження обладнання в будинку у спільній власності співвласників під час ремонту/заміни такого обладнання.

Пропонується визначити порядок голосування на загальних зборах (сьогодні він визначається лише типовим статутом, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу) та визначити загальний порядок проведення письмового опитування для випадків, якщо загальні збори не відбулися через відсутність кворуму тощо.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить підвищити ефективність впровадження заходів із створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, створити сприятливі умови для залучення небюджетних коштів у розвиток об'єктів житлово-комунального господарства, підвищити якість комунальних послуг, що надаються споживачам.

 
Коментарі (0)