27 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...161718

Скажіть, будь ласка, на які статті, яких законів України чи постанов, розпоряджень та ін.нормативних актів потрібно посилатися при написанні колективного звернення до ЖЕКу щодо ремонту підїзду, покрівлі?


Статтею 181 Житлового кодексу встановлено, що Державні житлово-експлуатаційні і ремонтно-будівельні служби здійснюють за договором технічне обслуговування та ремонт будинків громадського житлового фонду і будинків житлово-будівельних кооперативів. Оплата витрат, зв'язаних з обслуговуванням та ремонтом зазначених будинків, провадиться за ставками або на умовах, установлених для обслуговування та ремонту будинків державного житлового фонду.

Слід зазначити, що в складі квартплати Ви сплачуєте за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Утримання будинків передбачає підтримання як самих будинків так і інженерних мереж  в технічно справному стані.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Балансоутримувач зобов'язаний:

5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил;

6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Відповідно до ст.1 Закону дано визначення терміну «Балансоутримувач», а саме балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Якщо в Вашому випадку балансоутримувачем є ЖЕК, то необхідно звернутись до нього з посиланням на ст. 181 ЖК України, ч.2 ст. 24 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а також на конкретні пункти договору, якщо такий був Вами укладений з ЖЕКом на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. В даному договорі має бути розділ «Обов’язки Виконавця».

Відправити
Друкувати
В 2007-у році купив квартиру за адресою вул.Героїв Космосу 1. Ще з того часу пам'ятаю дуже величезні дірки в асфальті у дворі (думав ладно, зроблять). Там з того часу жодного разу нічого й не робилося! Іноді шматками асфальту і камінням закидали. Зелену зону між 1м і 1а будинком розвалили припарковані машини (а раніше там діти гралися, зараз там замість трави-бруд). Приїжджав хтось із ЖКГ, хотіла огородити забором, щоб не паркувалися, але хтось з тих, хто паркується, дав хабар і вони не обгородили. Двір не висвітлюється, тому з за цих ям кілька разів підвертав собі ногу. Гумор в тому, що при в'їзді у двір поставили знак  «Житлова Зона» (бо 83 школа поруч) і після величезної ями, метрів через 20 поклали  «Лежачий Поліцейський» (там і так більше 2 км.час боялися не то що їздити, а й ходити). Все б нічого, так біля цього  «лежачого поліцейського» проколупнути виямку (місцеві провайдери мережа прокладали), так вона і залишилася. Пишу, просто, тому що лежу вдома з опухлою ногою, замість роботи. Як це питання вирішується? Хто відповідає за це? Що потрібно робити?
123...161718
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: