06 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...262728

Підкажіть, будь ласка, що потрібно зробити (враховуючи існування державних програм з енергозбереження та обліку тепла), щоб у нашому багатоквартирному будинку встановили тепловий лічильник за бюджетні кошти?

Порядок встановлення квартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води, теплової енергії визначається  місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Для встановлення квартирних лічильників споживач звертається із заявою до власника житлового фонду (ЖЕК, житловий кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків тощо), на утримання яких знаходяться житлові будинки.

Роботи із встановлення квартирних лічильників можуть здійснюватися житлово-комунальними організаціями, виконавцем, виробником чи постачальником послуг, а також спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями.

Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації. Прийняття в експлуатацію та опломбування зазначених приладів оформляється відповідним актом.

На підставі цього акту, згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, укладається договір про надання цих послуг, або вносяться відповідні доповнення та зміни до укладених раніше договорів. Оплата послуг здійснюється згідно вищезазначених Правил за фактично надані  послуги за показниками встановлених приладів обліку з моменту прийняття їх в експлуатацію.

Слід зазначити, що оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії здійснювалося відповідно до Програми, затвердженої постановою Кабінет Міністрів України від 27.11.1995 №947 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 № 1957). На першому етапі її реалізації обов’язковим і першочерговим було встановлення будинкових засобів обліку, а поквартирний облік мав здійснюватися на другому етапі (за умови наявності коштів оснащення лічильниками мало здійснюватися водночас з оснащенням ними будинків). Але через незабезпеченість фінансовими ресурсами не вдалося виконати завдання Програми щодо будинкового обліку у встановлені терміни.

Враховуючи те, що термін дії Програми закінчився у 2007 році, Кабінетом Міністрів України було затверджено розпорядження від 11.06.2008 № 838-р «Про оснащення житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії», в якому передбачалось до кінця 2008 року обов’язково встановити побудинкові засоби обліку споживання води підприємствами, що провадять діяльність з централізованого водопостачання і водовідведення, і засобів обліку та регулювання споживання теплової енергії підприємствами, що провадять діяльність з теплопостачання.

Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженим Указом Президента України від 12 березня 2012 року №187/2012, передбачено обладнання приладами обліку споживання води та тепла не менш як 40% загальної кількості житлових будинків та видання актів щодо обов'язкового запровадження комерційного обліку теплопостачання та централізованого водопостачання.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: