25 Листопада 2020 p.
Питання та відповіді
123...293031

Я проживаю в «хрущовці» на 5 поверсі. Скажіть, чи можна зараз зробити автономне опалення тільки у своїй квартирі, тому що інші мешканці будинку відмовляються від його встановлення на весь будинок (люди оформили субсидії), а мені субсидія не годиться. Як мені заощадити на опаленні?

Вряд чи встановлення автономного опалення дасть Вам можливість зекономити на платі за опалення – ціна на природний газ доля всіх однакова – 7, 188 за куб. метр.

Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» затверджено Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р. Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 169 від 06.11.2007 р. до наказу № 4 були внесені зміни, з яких випливає, що відключення від системи ЦО і ГВП здійснюється лише за умови відключення всього будинку.

Цим наказом фактично запровадили заборону на відключення від ЦО І ГВП окремих квартир, що суперечить вимогам п.1 ст.321 Цивільного кодексу України, тому що обмежує права власника, його конституційне право розпоряджатися своїм майном. Крім того, таке рішення ставить власника квартири в залежність від власників інших квартир будинку, які не мають можливості або бажання встановити індивідуальне опалення квартири, чим грубо порушуються права і свободи громадян, гарантовані Конституцією України.

Це підтвердив Окружний адміністративний суд м. Києва, визнавши Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 169 від 06.11.2007 р. «Про затвердження змін до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 г». НЕЗАКОННИМ. Тобто фактично на даний момент діє порядок відключення, при якому таке відключення теоретично можливо, але для цього необхідно брати дозвіл на відключення в міжвідомчій комісії, створеної органами місцевої влади, які ніяк не зацікавлені у вирішенні ваших проблем.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: