29 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

Чи зобов’язаний я, як власник нової квартири у якій наразі не проживаю, сплачувати у повному обсязі житлово-комунальні послуги? Чи можу я відмовитись від укладання договору із ЖЕКом, натомість уклавши такий договір із іншими організаціями галузі? Яким чином громада може зняти начальника ЖЕКу?

Згідно ст. 151 Житлового кодексу УРСР (чинного донині) згідно якої  громадяни, які  мають  у  приватній  власності  жилий будинок  (квартиру),  зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за  свій  рахунок  поточний  і  капітальний  ремонт,  утримувати в порядку придомову територію. Безгосподарне утримання громадянином належного  йому  будинку (квартири) тягне за собою наслідки, передбачені Цивільним кодексом. Крім цього, згідно ст. 322 Цивільного кодексу України власник зобов’язаний утримувати майно, яке йому належить. Таким чином, Ви як власник квартирі в новобудові зобов’язані нести витрати на утримання будинку та прибудинкової території незалежно від того, проживаєте Ви в ній чи ні, або зареєстровані в ній  чи ні. Якщо у порядку, визначеному законодавством ЖЕК визначений як балансоутримувач Вашого будинку та є виконавцем послуги з утримання будинку та прибудинкової території, то Ви згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зобов’язані укласти договір, запропонований виконавцем на основі типового договору про надання послуг з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій, затвердженого ПКМУ № 529 від 20.05.2009 року. Начальник ЖЕКу – це посадова особа, трудовий договір з якою укладений роботодавцем у порядку, передбаченому ст. ст. 21-24 КЗпП України. Ст. 36 КЗпП України не містить такої підстави розірвання трудового договору з найманим працівником як клопотання територіальної громади села, селища, міста.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: