26 Березня 2017 p.
Питання та відповіді
123...232425

Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n

ЖЕК як самостійна юридична особа має право на свободу господарської діяльності, яка гарантується Господарським кодексом України. Тобто виключно ЖЕКові належить право формувати та визначати свою господарську діяльність, шляхи досягнення цілей створення підприємство. В тому числі виключно ЖЕК формує та визначає претензійно-позовну роботу на підприємстві. Змусити подати  ЖЕК на ту чи іншу особу до суду не вправі ніхто, це буде порушувати принцип свободи підприємництва, гарантований ст. 41 Конституції України. А от вказати на недоліки можуть як контролюючі органи, насамперед Державна фінансова інспекція, під час здійснення перевірки дотримання фінансової дисципліни. Якщо в акті планової перевірки ДФІ вкаже на недостатню претензійно-позовну роботу в ЖЕКу, то останній повинен усунути недоліки, зокрема і збільшити обсяг судових позовів.

Щодо ситуації із систематичним порушенням Вашою сусідкою правил співіснування та систематичних затоплень та руйнувань майна – то формально Житловий кодекс УРСР, який діє і донині, дає право ЖЕКу звернутися до суду з позовом про позбавлення права на житлове приміщення. Однак враховуючи статус багатодітної матері-одиначки  Вашої сусідки навряд чи суд задовольнить такий позов. Дітей не можна виселяти, якщо іншого житла не має.

Відправити
Друкувати
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...