16 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

З лютого 2012 року почали приходити платіжки на технічне обслуговування ліфта. Живемо на першому поверсі. Наскільки це правомірно, і як відмовитися від цієї послуги?

Згідно п. 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року, плата за технічне обслуговування ліфту не розраховується по відношенню до квартир першого поверху та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку), що не мають окремих виходів безпосередньо на сходові клітки. Однак, згідно листа - роз’яснення за підписом заступника Міністра Міністерства з питань житлово-комунального господарства пана Ласікова С.А., якщо квартира мешканця знаходиться на першому поверсі та має вихід безпосередньо на сходові клітки,то він повинен брати участь у покритті витрат на технічне обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації разом з іншими мешканцями будинку. Тобто, тариф на послуги з утримання будинкові споруд та прибудинкових територій для таких споживачів включає витрати технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації. Але роз’яснення не є нормативним документом, тому якщо ви досі оплачуєте ліфт, проживаючи на першому поверсі, ви повинні офіційно звернутися в ЖЕК, який обслуговує будинок та відмовитися від непотрібної послуги. За Законом вас не можуть змусити платити за непотрібний вам ліфт.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: