19 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

Наш житловий комплекс обслуговує приватний ЖЕК. Рішенням міськвиконкому затверджено тарифи на утримання будинку /СДПТ/ однак рахунки виставляються з завищенням затверджених тарифов. Чи має ЖЕК на це право і при яких умовах? ЖЕК є балансоутримувачем будинків (так нам заявляють), проте мешканці не оформляли ніяких договорів з цього приводу. Чи може ЖЕК розпоряджатися неподільним майном будинків продавати нежитлові приміщення, проїзди в паркинги і т.д.? Чи має право забудовник залишати за собою місця в паркінгу після здачі будинків і не оплачувати послуги з їх змістом? Якщо встановлені факти зменшення площ машиномісць в паркінгу (замість 46кв.м. рахунок виставляється за 19кв.м) і так протягом кількох років і не по одному господареві. Це злочин і що робити? Хто за законом має перевіряти фінансово-господарську діяльність приватних ЖЕКів?

Для об’єктивної відповіді на питання до редакції «У.К.» Вам необхідно надати: копію рішення виконкому про затвердження тарифів, копії рахунків на сплату, виставлених ЖЕКом, копії договорів із забудовником, копію свідоцтва про власності. В залежності від того, яку форму має ЖЕК (ТОВ, ПП тощо) є відповідні ревізійні комісії, які перевіряють його діяльність. Якщо Ви вважаєте, що в діях ЖЕКу є склад кримінального правопорушення, Ви маєте право звернутися із відповідною заявою про його вчинення до правоохоронних органів.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: