ГоловнаКоментаріФінансування ЖКГНовий порядок надання субсидій «потопає» у критиці

Новий порядок надання субсидій «потопає» у критиці

Новий порядок надання субсидій на комунальні послуги, який почав діяти з 1 травня, має багато невирішених питань. Наприклад, якщо ви купили меблі в розстрочку, то вам на півроку або рік відмовлять у отримання пільги.

Житлові субсидії, які з 1 травня призначаються за спрощеною схемою, викликають багато питань. Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, передає «ГолосUA».

«Так, отримання субсидій спростили, але все одно залишається багато невирішених питань. Наприклад, якщо ви купили меблі в розстрочку або оплатили навчання і витратили більше 50 тисяч гривень, то вам на півроку або рік відмовлять у отриманні субсидій», – зазначив він.
 
За словами пана Сергієнка, для кожної родини сума субсидії буде різною і вона буде нараховуватися в залежності від її доходу.
 
«Але є одне «але»: розмір цієї субсидії розраховують не на реальну квартиру, де ви проживаєте, а на якусь віртуальну: по метражу, споживанню води. І якщо ви не вміщуєтеся в ці соціальні нормативи, за все інше ви будете платити по повній. Це найбільший недолік чинної системи субсидій», - говорить експерт.
 
Нагадаємо, з 1 травня в Україні вступила в силу спрощена система призначення субсидій на послуги житлово-комунального господарства.

 
Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та пенсійного забезпечення Людмила Денисова заявила, що порядок призначення житлових субсидій треба вдосконалити, оскільки в ньому не враховано комплекс істотних питань, з якими часто звертаються громадяни. За її словами, зокрема, потребують уточнення деякі положення стосовно того, що вважається помилкою при заповненні декларації. Тому що від цього залежить, чи доведеться повертати заявнику у подвійному розмірі вже призначену субсидію.
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк очікує, що кількість людей, які нечесно претендують на субсидію, складе близько 5% від загального числа осіб, що субсидіюються. 
 
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
05 Травня 2015 p. 20:51
Вкинувши у собесі заповнені заяву і декларацію у спеціально відведену скриньку, ви ніколи не доведете, що ви їх вкидали. Адже ніякої відмітки на копії заяви чи регістрації документів на субсидію не проводиться. Взагалі, заяву і декларацію від вас може заповнити і подати хто завгодно, причому вас про це не повідомивши. Аналогічно, при надсиланні поштою ви лише будете мати чек про оплату пересилки конверта до собесу , а що було у тому конверті -- це вже на розсуд отримувача листа. Тобто, тим претендентам, які подали заяви і декларації, і виявилось, що вони дійсно потребують субсидії, держава може її не надати на підставі того, що не надійшли документи на субсидію.