ГоловнаКоментаріТеплоенергетикаПідвищення тарифів веде українців в «енергоефективну пастку»

Підвищення тарифів веде українців в «енергоефективну пастку»

Українців змушують вдаватися до енергоефективних заходів шляхом завищення тарифів. Урядовці вважають це єдиним шляхом розвитку цієї сфери в Україні.

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – це найкращий стимул для розвитку енергоефективності та енергозбереження в Україні. Адже чим менше споживання енергоресурсів, тим менші рахунки. Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, передає прес-служба уряду.

За словами чиновника, лише таким чином можна запустити програму енергоефективності.

«Енергоефективність надзвичайно важлива. Уряд вирішив підвищити тарифи ЖКГ. Це кращий варіант – швидко запустити програму енергоефективності. Чим менше людина споживає, тим менше будуть рахунку», – сказав він.

Відтак, за словами Прем’єра, українці споживають занадто велику кількість енергоносіїв, що нещадно б’є по державному бюджету.

«Найгірше - що це  дуже великий тягар для українців, для їхніх кишень. І ми можемо ліквідувати цей тягар з допомогою програм з енергоефективності», - наголосив Арсеній Яценюк.

Крім цього, на думку глави уряду, саме сфера енергоефективності і повинна стати центральною галуззю для інвестицій.

«Це – основне завдання уряду і має бути одним із ключових напрямків для інвестицій. Зараз саме час інвестувати в модернізацію української енергетичної сфери та енергоефективність», - закликав Прем’єр західних партнерів.

Читайте також: «Нафтогаз» «розкрив» закупівельні ціни на газ

Не відставав від пана Яценюка і Президент Петро Порошенко. Вчора він звернувся до інвесторів із закликом фінансувати розвиток української енергетики. Натомість, гарант запропонував великі можливості у різних галузях.

«Україна пропонує величезні можливості в сільському господарстві, ІТ, енергетиці, авіації і космічній техніці. Кожен з них - великий сектор і потребує інвестицій, але в кожному з цих секторів також є великий ринковий потенціал», - заявив пан Президент.

Зауважимо, Міжнародний валютний фонд не висував Україні прямої вимоги підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги як умови отримання кредиту. МВФ чекає від Києва стабілізації ситуації на енергоринку країни та скорочення дефіциту НАК «Нафтогазу України». Підвищення тарифів на комуналку не забезпечить економічного зростання країни та не є позитивним кроком в напрямку залучення інвестицій.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, у НАК «Нафтогаз України» заявляють, що після підвищення тарифів для населення та ТКЕ збитки продовжують зростати. У НАКу таку ситуацію пояснюють девальвацією гривні.

Нагадаємо, з 1 квітня українцям підвищили тарифи на природний газ в 3,3 рази. Мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при максимальному споживанні палива в обсязі до 200 кубометрів на місяць. Якщо ж споживач перевищить встановлені ліміти, то наступні обсяги спожитого ним газу оплачуються з розрахунку 7 188 грн за тисячу кубометрів.

 
Коментарі (1)
Володимир Нечай2
29 Квітня 2015 p. 08:44
Стаття-чіпляння за соціалістичні традиції й поняття.Успішні держави тому й успішні, що не зловживають соціальними ,неконкурентними цінами. МВФ каже- позбувайтесь непідйомного для економіки штучного(по плановій собівартості, без інвестиційної конкуренції) ціноутворення.