05 Липня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

На загальних зборах ЖБК було прийнято рішення про затвердження додаткових послуг: прибирання сходових клітин, полив прибудинкової території у літній період та прибирання прилеглої території навесні і восени. Була розрахована вартість цих послуг для кожної квартири з урахуванням законодавства про працю та податки. Виконання послуг покладено на двірника, який оформлений офіційно та виконує свою основну роботу. Додатково затверджено, що якщо мешканці мають бажання виконати такі роботи самостійно – від сплати таких послуг вони звільняються. Чи правильно прийнято рішення? Чи потрібно заключати договори між мешканцями та ЖБК, чи достатньо рішення загальних зборів? 

ЖБК - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі об'єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації. Житлово-будівельний кооператив є некомерційною організацією, метою якої є задоволення потреб його членів у житлі. Відносини між ЖБК та його членами регулюються Статутом та рішеннями правління ЖБК та загальних зборів. Члени ЖБК сплачують внески на утримання житлового будинку у розмірах, встановлених правлінням або загальними зборами ЖБК, які не затверджуються органами місцевого самоврядування. ЖБК не має на меті отримання прибутку, тобто не є суб’єктом господарювання – виконавцем житлово-комунальних послуг, відтак не може надавати такі послуги за договором. 

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: