08 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

Я пенсіонер МВС України звільнений з органів за вислугою років, проживаю у селищі міського типу з дружиною і дочкою (14 років). Хочу дізнатися як правильно розраховується пільга з оплати за використану воду, каналізацію, електрику і газ?

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про міліцію» працівникам міліції, звільнених зі служби за віком, хворобі чи вислугу років та членам їх сімей надається 50% знижка плати за користування житлом в межах норм, передбачених чинним законодавством та комунальними послугами (водопостачання, газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання.

Коло осіб, які відносяться у поточному року до членів сімї пільговика при наданні пільг з оплати житлово-комунальних послуг, визначається Законом України «Про Державний бюджет України» на поточний рік.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік»  Працівники міліції, звільнений зі служби за віком, через хворобу або за вислугою років та члени їх сімей мають 50% пільгу у межах норм по сплаті за Оплату жилої площі, комунальних послуг, а також палива.

Норми користування житлово-комунальними послугами громадянам, які мають пільги щодо їх оплати,затверджені  постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 р. №879 (зі змінами тадоповненнями):

- споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби – 75 кВт на сім’ю ізоднієї-двох осіб на місяць і додатково 15 кВт на кожного іншого члена сім’ї, який має право напільги, але не більше як 150 кВт на місяць (крім будинків, які обладнані електричними плитами іелектроопалювальними установками);

- площа житла, на яку надається знижка, становить 21 кв. м на кожну особу, яка постійно живев житловому приміщенні і має право на знижку плати та додатково 10,5 кв. м на сім’ю;

- споживання природного газу для побутових потреб: 9,8 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою за наявностіцентралізованого гарячого водопостачання; 18,3 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою за відсутностіцентралізованого гарячого водопостачання; 23,6 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою та водонагрівачем; 11 куб. м природного газу на опалення 1 кв. м площі на місяць в опалювальний період.

За наявності лічильника газу пільга надається на фактично спожитий обсяг природного газу, але небільше норми споживання, встановленої названою вище постановою.

Пунктом 22 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої водиі водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 року №630, визначено, щов разі встановлення квартирних засобів обліку води їх показання розподіляються пропорційно кількостімешканців квартири.

Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподіл, за фактичними витратами, але не вище від нормативів (норм) споживання, визначених законодавством. Гаряча та холодна вода на відміну від електричної енергії та азу використовується кожним з мешканців переважно для особистого вжитку.

Оскільки, в житловому приміщенні встановлено лічильник, а кожна особа споживає приблизно однакову кількість води (норми затверджуються в розрахунку на одну особу),визначається об’єм води, використаний саме пільговиками. Для цього потрібно розділити зафіксований лічильником об’єм спожитої води на число осіб, які проживають у приміщенні. Виходячи з цього, пільга повинна надаватися на частку, отриману після розподілу за фактичними витратами, але не вище від норм споживання.

Таким чином, пільги поширюються на ту кількість спожитої води, що припадає на пільговиків. Решта повинна оплачуватися на загальних підставах, адже використали її особи, які права на пільгу не мають.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: