16 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

Чи можна спираючись на наказ Державного Комітету з питань ЖКГ «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій» 17.05.2005 N76, та на те, що ЖЕК пред'явив лише грошову оцінку землі, не оплачувати послуги з обслуговування прибудинкової території?

Згідно ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» підставами для зменшення плати, нарахованої виконавцем за надані житлово-комунальні послуги є або акт-претензія, оформлена належним чином та визнана виконавцем, або рішення суду, яке зобов’язує Виконавця провести перерахунок Споживачу або взагалі зняти нарахування за неналежним чином надані або за ненадані взагалі послуги. Ст. 20 цього ж Закону не ставить обов’язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг з Виконавцем разом з обов’язком своєчасно та в повному обсязі сплачувати за комунальні послуги в залежність від того, який режим користування землею, тобто прибудинковою територією, визначений органом місцевого самоврядування для Виконавця.   Тим більше, Типовий договір на надання послуг з утримання прибудинкової території не містить обов’язку надавати Споживачу інформацію та відповідні документи стосовно оформлення землі навколо будинку. Але Ви ж не станете заперечувати, що навколо Вашого будинку існує прибудинкова територія, і що Виконавець її обслуговує. А як вже вона оформлена – це питання взаємовідносин місцевої влади та Виконавця. Споживача повинно турбувати одне питання – якість послуг.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: