ГоловнаПублікаціїПитання експертуЯк вирішувати комунальні проблеми?

Як вирішувати комунальні проблеми?

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз'яснення «України Комунальної».
питання
Новини по темі

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то не зрозуміло, звідки у рахунках за спожиті послуги з'являються астрономічні цифри. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На запитання відповідає експерт «У.К.» Андрій Осадчий.
 
Питання 1:
 
Згідно ЗУ «Про житлово-комунальні платежі», тарифи на ЖКП затверджуються органами місцевого самоврядування. Чи поширюються ці тарифи на ЖБК (які уклали договір на обслуговування будинку з ТОВ «Житлосервіс»?
 
Відповідь експерта: 
 
ОСББ не є виконавцем житлово-комунальних послуг, а тому посилаючись на законодавчу базу бачимо, що ОСББ не можуть мати тарифів, тим більше узгоджувати внески на утримання будинків та прибудинкових територій з ким не будь, крім загальних зборів своїх членів. Така ж ситуація і з внесками у ЖБК. Ст. 1 Закону від 10.07.03 р. N 1087-IV «Про кооперацію» визначає поняття «членський внесок» як неповоротний грошовий внесок, який періодично сплачується членом кооперативного об’єднання для забезпечення поточної діяльності кооперативу. А також визначає поняття цільові внески, вступні внески. Крім того, ст. 37 цього Закону чітко визначена заборона втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування у фінансово-господарську та іншу діяльність кооперативних організацій, крім випадків, прямо передбачених законом. А узгодження внесків в ЖБК не є прямою нормою законодавства.
 
Питання 2:  
 
У мене в квартирі немає лічильників води, з травня місяця ЖЕК виставляє рахунок за холодну воду в обсязі 11 куб. м., посилаючись на закон. Я не знайшла таких норм для квартир без лічильників. Кому можна поскаржитися і як вирішити питання? ЖЕК 109 на вул. Заболотного в м. Києві.
 
Відповідь експерта: 
 
Відповідно до п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.05 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», у разі встановлення будинкових засобів обліку води в багатоквартирному будинку споживач, який не має квартирних лічильників, оплачує послуги згідно з показниками будинкових засобів обліку. Тобто з загального обсягу води, спожитого будинком,  вираховується обсяг, спожитий юридичними та фізичними особами-підприємцями, які є власниками або орендарями приміщень в цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців в квартирі. На сьогоднішній день у 98,7% будинків столиці встановлено загальнобудинкові лічильники холодної води.  У решті будинків прилади обліку встановити неможливо через застарілі технічні конструкції. За умови відсутності централізованого гарячого водопостачання або просто гарячої води (якщо немає квартирного лічильника), нарахування за спожиті послуги з постачання холодної води та водовідведення здійснюються так само.  
 
 
Питання 3:  
 
88 - річний інвалід ВВВ ІІ групи і його онук прописані і проживають у багатоквартирному будинку без центрального опалення, дружина інваліда померла. Як правильно повинна бути розрахована квартплата?
 
Відповідь експерта: 
 
Згідно статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551 інвалідам війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги щодо оплати ЖКП:
 
1) 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
 
2) 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);
 
Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, надаються інвалідам війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
 
Площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання).
 
Якщо в складі сім’ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100 процентів відповідна знижка плати.
 
Питання 4:
 
Чи має право власник квартири самостійно встановити лічильники на холодну і гарячу воду? Якщо так, то чи дозволяється установка лічильників у вертикальному положенні?
 
Відповідь експерта:
 
Згідно п. 9 Правил надання послуг  з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого  опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення квартирі (будинку садибного типу) роботи з  установлення засобів  обліку  води  і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку)  проводяться  спеціалізованою  організацією,   виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Спосіб та місце встановлення лічильника також визначаються спеціалізованою  організацією,   виконавцем, виробником чи постачальником.
 
Від редакції:
 
Шановні користувачі порталу «У.К.»!
 
Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них, та нагадуючи, не забувайте перечитувати усі публікації з циклу «Запитуйте – ми пояснимо», адже відповідь на ваше питання могла вже бути раніше.
 
Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.
 
Коментарі (0)