ГоловнаПублікаціїПитання експертуЯк вирішувати комунальні проблеми?

Як вирішувати комунальні проблеми?

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз'яснення «України Комунальної».
знак питання
Новини по темі

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то не зрозуміло, звідки у рахунках за спожиті послуги з'являються астрономічні цифри. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На запитання відповідає експерт «У.К.» Ігор Скоропад.

Питання 1:

Як збільшити членські внески, якщо люди не бажають розуміти, що коштів не вистачає ані на заробітну плату, ані на податки, ані на освітлення під`їздів, не кажучи вже про ремонт. Наше ОСББ було створено ще у 2009 р., а зараз 2016 р., але люди як сплачували по 1 грн за 1 кв. м так і сплачують, а ціни як відомо зросли в тричі. Що робити? Люди не згодні на збільшення членських внесків. Що я можу законно зробити, щоб це змінити?

Відповідь експерта:

Якщо ваші співвласники не бажають приймати адекватний кошторис ОСББ, одразу повідомляйте їх про послідуючу ліквідацію ОСББ і про те, що з 1 липня їм буде призначено іншого управителя, якого вже визначить ОМС. В цього управителя буде тариф, як мінімум, по 869 Постанові. Можливо ще одумаються. Рекомендую робити рішення через письмове опитування: або «ЗА» економічно обґрунтований кошторис або  «ЗА» ліквідацію ОСББ.

Питання 2:

Чи може ОСББ, шляхом підписання протоколу, змінити форму оплати з розрахунку - плата за 1кв. м, рівномірно між квартирами? (У законі про ОСББ чітко прописано, оплата пропорційно площі). Власники квартир великої площі хочуть «задавити» однокімнатні, шляхом плати за квартиру порівну для всіх. При чому в будинку є квартири 40 м кв. і 120 м кв.

Відповідь експерта:

Ні, не може. Ст.20 ЗУ Про ОСББ встановлює : Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання,  реконструкцію,  реставрацію,  проведення  поточного  і капітального  ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному  будинку встановлюється пропорційно до загальної площі   квартири   (квартир)   та/або   нежитлових  приміщень,  що перебувають у його власності.

Питання 3:

Чи можна в малих ОСББ, де проживає 12 чоловік, не платити зарплату голові, або проводити краще за трудовим договором (ВМД) з актами виконаних робіт з сумою в 200 грн. Чи не є це порушенням зарахування в рахунок квартплати голові без сплати податків?

Відповідь експерта:

Укладіть з головою трудову угоду з почасовим робочим днем так, щоби виходило цих обумовлених 200 грн. На сьогодні це 8,29 грн\година. Сплачуйте відповідно податки. Залік у рахунок квартплати винагороди голові правління є порушенням діючого законодавства.

Питання 4:

В будинку ОСББ. За 2014 рік у нас не було заборгованості по оплаті за «комуналку». У 2015 році поїхали на лікування та сплатили наперед. Вийшла плутанина. Бухгалтер не помічала подвійну платіжку. Вперто не хотіла надати таблицю виплат. Нарахувала нам якусь заборгованість за 2014 рік. Вона нараховувала плату з голови - що спаде на думку. Запідозрили її в нечесності. Як вчинити?

Відповідь експерта:

Зверніться офіційно до правління щодо проведення перевірки по оплаті за 2 роки. Бажано додайте копії квитанцій про сплату. Якщо комп’ютер не працює, то домагайтеся щоби бухгалтер зробив виписки у банку по рахунку ОСББ всіх відомостей щодо окремого платника, тобто вас.

Питання 5:

Якщо невиконані практично усі вимоги ст.6 ЗУ «Про ОСББ» в т. ч. і в частині повідомлення під розписку або рекомендованим листом про дату час і місце проведення установчих зборів, а також порядок денний, відсутність на зборах і т.д. одного і більше власників житлових та нежитлових приміщень, чи є це підставою для ліквідації ОСББ як такого, що зареєстрований незаконно? Процедура ліквідації - в судовому порядку чи можливо через органи місцевого самоврядування?

Відповідь експерта:

Ліквідація ОСББ відбувається лише у таких випадках: придбання  однією  особою  всіх приміщень у багатоквартирному будинку;  прийняття співвласниками рішення про ліквідацію об’єднання;     ухвалення судом рішення про ліквідацію об’єднання.

Від редакції:
 
Шановні користувачі порталу «У.К.»!
 
Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них, та нагадуючи, не забувайте перечитувати усі публікації з циклу «Запитуйте – ми пояснимо», адже відповідь на ваше питання могла вже бути раніше.
 
Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.


 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
30 Січня 2016 p. 20:55
Справа в тому, що субсидія зараз не призначається взагалі нікому , тобто жоден споживач, якому в платіжці була написана субсидія , немає офіційного підтверджувального документу на цю написану субсидію. Раніше такий документ видавав на півроку вперед собес при призначенні субсидії. Тепер у зв"язку із "спрощеним" порядком, якщо в платіжці за попередній місяць була написана субсидія, то це зовсім не означає, що ця субсидія буде записана і в наступній платіжці.