ГоловнаПублікаціїПитання експертуЯк вирішувати комунальні проблеми?

Як вирішувати комунальні проблеми?

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз'яснення «України Комунальної».
знак питання
Новини по темі

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то в опалювальний сезон батареї у квартирі холодні, то рахунки за спожиті послуги лякають астрономічними цифрами. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На питання відповідає експерт Ігор Скоропад.

Питання 1:

Чи правомірно створене ОСББ, якщо повідомлення про проведення установчих зборів власникам нежитлових приміщень, розташованих на 1-му поверсі багатоквартирного будинку не надходило? Чи зобов'язаний я сплатити борг по квитанціях, якщо договір не підписував через невідповідність окремих пунктів ЗУ «Про ОСББ» та відсутність відповідних додатків - тобто затверджених рішенням ОСББ внесків і платежів? Чи вправі ОСББ самовільно відключити воду та електроенергію якщо я заборгованості перед постачальниками не маю?

Відповідь експерта:

Щодо правомірності створення ОСББ, невідповідності окремих пунктів договору, правомірності визначення розміру внесків та платежів на утримання будинку - Ви маєте право вирішити у судовому порядку. Люди, які винні у недотриманні вимог Закону, порушенні прав власників, порушенні Статуту ОСББ та протидії його виконанню, несуть цивільну, адміністративну, кримінальну відповідальність відповідно до Закону.

Питання 2:

Я живу у 8-квартирному будинку. У нас є вода, але замість каналізації - зливна яма. Раніше ЖКГ «Ком-енерго» чистило яму, однак тепер відмовляються це робити. Аргументують нестачею коштів, хоча ми платимо. Ми написали спільну заяву в ЖЕК з проханням перерахувати тариф та зобов'язати підприємство продовжувати виконувати цей пункт договору. Але ЖЕК посилається на те, що перераховувати вони не мають права і грошей у них теж немає. Ми не можемо дізнатися справжніх тарифів на цю послугу і як вона нараховується. Що нам потрібно зробити для того, щоб змусити ЖКГ «Ком-енерго» виконувати взяті на себе зобов'язання в повному обсязі?

Відповідь експерта:

Якщо Ваш орган місцевого самоврядування своїм рішенням визначив виконавцем послуг з утримання вашого будинку та території ЖКГ «Ком-енерго» і затвердив тариф згідно з Постановою КМУ від 01.06.2011 №869, то Вам слід звернутися до керівництва міста зі скаргою про невиконання цим виконавцем послуг своїх договірних (конкурсних) зобов'язань.

Питання 3:

Мій сусід незаконно привласнив собі частину землі біля під'їзду і зробив особисту стоянку: поставив металеву огорожу на замках. При цьому ні у кого із сусідів, які проживають в під'їзді, не запитав дозволу. Як можна вирішити цю проблему?

Відповідь експерта:

Вам необхідно написати заяву в міську (районну) інспекцію благоустрою з проханням визначити і відреагувати на факт адміністративного правопорушення громадянином N. За результатами протоколу інспектора, далі Ви зможете визначити свої подальші дії, у т. ч. можливого звернення до суду.

Питання 4:

Над моєю квартирою аварійний балкон неприватизованої квартири, через що вода потрапляє до мене в квартиру. Я сама кілька разів за свій рахунок його ремонтувала. Скажіть, будь ласка, чи можна закласти вхід на балкон (є припис про заборону виходу на нього) і накрити плиту балкона зробивши накриття або ж демонтувати його?

Відповідь експерта:

Перш за все - з'ясуйте кому належить ця неприватизована квартира (комунальна власність, відомча, інша) та спробуйте з ними вирішити питання ремонту балкона, запропонувавши свої варіанти вирішення. Вкажіть їм на обов'язок виконання ст. №322 і ст.№360 ЦКУ. І в будь-якому випадку, обов'язково підключайте балансоутримувача (управителя) Вашого будинку до вирішення питання ремонту (реконструкції) аварійного балкона.

Питання 5:

У 1993 році я приватизував квартиру, площа якої становила 54 кв. м, у 2014 році мені провели заміри БТІ, згідно з якими площа становила 50 кв. м. Я  хочу подати заяву в ЖРЕП з проханням перерахувати за минулі роки мені квартплату. Наскільки це реально і чи варто робити взагалі?

Відповідь експерта:

Ні, це не реально. Внесення змін метражу вашої квартири у відомості ЖРЕПу та у двосторонній договір, відбувається з моменту відповідної заяви з додатком нового документа з БТІ.

Від редакції:

Шановні користувачі порталу «У.К.»!
 
Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них, та нагадуючи, не забувайте перечитувати усі публікації з циклу «Запитуйте – ми пояснимо», адже відповідь на ваше питання могла вже бути раніше.
 
Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
03 Березня 2015 p. 22:20

"Мій сусід незаконно привласнив собі частину землі біля під'їзду і зробив особисту стоянку: поставив металеву огорожу на замках. При цьому ні у кого із сусідів, які проживають в під'їзді, не запитав дозволу. Як можна вирішити цю проблему?"

Дуже поширене явище, таке є майже біля кожної хрущовки. Думаю, що без хабарів такі огородження земельних ділянок були б неможливі.