ІНФОГРАФІКА:
Хто має звернутися за субсидією на наступний період?
Як працює державна програма єОселя
Опалювальний сезон у Євросоюзі
Як Україна пройшла найважчий в історії опалювальний сезон
Яка мінімальна температура у приміщеннях у країнах Європи
Роз'яснення, як оплачувати комуналку під час війни
Що робити, якщо вдома холодні батареї
Перелік пільг на ЖКП, що передбачені для учасників бойових дій
Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії
Як розраховується житлова субсидія та кому призначається
Скільки років має служити будинок, ліфт чи літак
Підсумки тижня: газовий нокаут та закони «під ялинку»
«Несерйозні» підсумки 2021 року
Невідповідність державним стандартам теплолічильників фірми «Семпал» офіційно підтверджено
Чому українські комунальники закуповують лічильники проросійського виробника?
Минулий тиждень став своєрідною останньою передноворічною «гастроллю» українських урядовців та законодавців. Також було зроблено ще одну відчайдушну спробу домовитися із Російською Федерацію про зниження цін на природний газ для України, яка, втім, бажаного результату не принесла. Отже, у новому році українцям залишили простір для сподівань і тему для роздумів про своє майбуття.
Зокрема, у понеділок, 19 грудня, стало відомо, що Прем'єр-міністр України Микола Азаров ще сподівається на досягнення компромісного рішення в українсько-російських переговорах щодо ціни на газ.
«Я думаю, що найближчими днями є надія, що ми виробимо компромісне рішення. Для нас це особливо важливо, тому що розпочинається новий рік. Ми хотіли б увійти у новий рік із модернізованою угодою та з нормальними цінами, які не підривають нашої економіки», - сказав Прем'єр.
При цьому Президент України Віктор Янукович під час прес-конференції після саміту Україна – ЄС, відповідаючи на запитання журналістів, сказав, що перемовини з Росією щодо «газових» питань знаходяться у важкому стані.
У вівторок Віце-прем'єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков взяв участь у церемонії передачі Україні першого швидкісного поїзду «Hyundai». Урочистості відбулися у м. Чангвон, Корея
А от податківці нарешті визначили, що об`єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ЖЕКи та ЖБК не є платниками екологічного податку за розміщення відходів. Про це йдеться в наказі ДПСУ №258 від 16 грудня 2011 р. «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів».
А Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що не бачить підстав для перегляду «газових контрактів» з Росією до кінця цього року. Про це він сказав журналістам у кулуарах ВР. Він нагадав, проект бюджету розраховувався виходячи з вартості газу у 416/тис. куб. м.
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про держпрограму приватизації. «За» проголосувало 243 нардепа. Згідно з текстом законопроекту, високі темпи приватизації державних об'єктів передбачається забезпечити в результаті: залучення до приватизації більш широкого кола державних об'єктів; спрощення процедур підготовки до приватизації об'єктів з метою скорочення витрат часу, запровадження спрощених способів продажу державних об'єктів, які не користуються попитом у потенційних покупців тощо.
Нагадаємо, як повідомляло раніше ІА «Україна Комунальна» , Кабмін прогнозує вступу в 50-70 млрд грн від програми приватизації на 2011-2014 рр.
У середу, 21 грудня, Президент України Віктор Янукович заявив, що сьогодні важливо якомога швидше завершити українсько-російські переговори з газових питань. Про це Глава Української держави заявив під час зустрічі з Президентом Росії Дмитром Медведєвим, що відбулася 20 грудня в резиденції «Горки». «Дуже важливо, щоб ця робота йшла до завершення. Ми налаштовані ці переговори не просто завершувати, ми налаштовані їх перевести у середньострокове русло – щоб частину питань ми могли вирішити зараз, у цьому році, - і прийняти якісь стратегічні рішення», - заявив В.Янукович.
За підсумками Всеукраїнської селекторної наради з питань проходження опалювального сезону 2011-2012 років, яку 20 грудня провів Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, з’явилася інформація, що керівники територій мають тримати на особистому й постійному контролі всі питання, пов’язані з проходженням опалювального сезону.
«Вся країна зараз готується до новорічних свят. Однак, відправляючись на вихідні, ви маєте бути певними, що вся система працює злагоджено, й у разі виникнення надзвичайної ситуації проблема буде оперативно ліквідована», - зазначив міністр. Також він зауважив, що у святкові дні аварійно-диспетчерські служби обов’язково мають нести посилене чергування.
Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 року. Рішення схвалено на засіданні Уряду.
Постановою Кабінету Міністрів України продовжується строк продажу на конкурентних засадах часток державних пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств до 31 грудня 2012 року. Її прийняття дозволить забезпечити приватизацію державних пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств та поповнення Державного бюджету України у 2012 році, «сподіваються» урядовці.
При цьому, як наголосив А.Близнюк, ліцензіати, які проігнорували урядові рішення та зекономили на встановленні приладів обліку, можуть зіткнутися з проблемою підтвердження ліцензії після закінчення поточного опалювального періоду. «Хто і чого чекав у регіонах – я не знаю. Але рішення таке прийняте, і підприємства, які отримали ліцензію на вироблення і транспортування тепла будуть мати проблеми після закінчення опалювального періоду, стосовно того, будуть вони мати ліцензію, чи ні», – сказав він.
Четвер, 22 грудня, став по-справжньому «врожайним» на законодавчі нововведення. Але перед тим стало відомо, що вартість російського газу для України вже в січні 2012 року може підвищитися до 485 дол. за тисячу кубометрів.
ВР України прийняла в цілому як Закон законопроект про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» (щодо використання технологічного мінімуму природного газу). «За» ухвалення цього документа в цілому проголосувало 233 народних депутати.
Нагадаємо, як повідомляло раніше ІА «Україна Комунальна», Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 9399 від 2 листопада 2011 р. Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про теплопостачання» про передачу майна, що використовується для вироблення теплової енергії (об'єктів теплопостачання). За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 269 народних депутатів з мінімально необхідних 226.
До речі, Голова Нацкомпослуг Валерій Саратов напередодні заявив, що проекти законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію» (Реєстр. № 8134) та «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» (реєстр. № 9374) потребують доопрацювання і уточнення.
З огляду на останні події, Україна має намір до 2012 р. знизити споживання газу до 44-46 млрд кубометрів з 54 млрд в 2011 році. Про це сказав міністр енергетики України Юрій Бойко в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр». «Якщо ще недавно споживання Україною газу було на рівні 64 млрд кубометрів, то в цьому році воно впало до 54 млрд. Наступного року плануємо зменшити обсяги споживання ще на 8-10 млрд», - зазначив він. За його словами, при виконанні цих планів обсяг власного видобутку та імпорту газу сумарно перевищать потреби країни.
При цьому в Україні, за словами профільного міністра, на реалізацію інвестпроектів в енергетиці міжнародними фінансовими організаціями в 2011 р. виділено майже 800 млн дол. В тому числі, як зазначив Юрій Бойко, проект з передачі електроенергії загальною вартістю 238 млн дол. реалізовуватиметься за участі позики МБРР на 200 млн дол.
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо благоустрою населених пунктів. Відповідний законопроект № 9381 від 1 листопада 2011 р. ініційований Кабінетом Міністрів України. Проектом пропонується надати повноваження Кабінету Міністрів та центральному органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства приймати підзаконні акти щодо сфери благоустрою населених пунктів, зокрема, нормативно-правові акти стосовно інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою.
Окрім цього, народні депутати України прийняли в другому читанні в цілому, «як закон» проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги» (7641). Як зазначив доповідач з цього питання народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов, «даним законопроектом пропонується скоротити до 15 днів процедуру встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги».
Також Верховна Рада продовжила на 6 міс. (з 31 грудня 2011 р. до 30 червня 2011 р.) дію закону про списання заборгованості з підприємств ПЕК. Про це йдеться у законах № 9581 і № 9582, які сьогодні ВР прийняла в цілому. Зокрема, повідомляється, що згідно оперативної інформації заборгованість держпідприємств за електроенергію складає близько 500 млн грн.
П’ятниця принесла певний перепочинок у напружену подієву картину тижня і дозволила згадати про наближення новорічних свят. Зокрема, стало відомо, що станом на 23 грудня на новорічні свята Укрзалізниця призначила 26 додаткових поїздів на 183 рейси. Кількість рейсів більша, ніж минулого року. Для забезпечення потреб пасажирів на поїзди, які курсуватимуть у передноворічний період, є достатня кількість вільних місць.
При цьому Гендиректор «Укрзалізниці» Володимир Козак наголосив, що створення акціонерного товариства у залізничній галузі планується завершити рівно через рік – у грудні 2012 року. «У 2012 році основним завданням для нас стане початок системної реформи залізниць. У грудні 2011 року ми нарешті почали реалізовувати трансформацію «Укрзалізниці» у структуру, здатну забезпечити економіку і населення країни якісними перевезеннями, у формі публічного акціонерного товариства. У грудні 2012 ми сподіваємося завершити створення акціонерного товариства», - цитує прес-служба «Укрзалізниці» слова очільника галузі.
Наостанок Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що питання про продаж української газотранспортної системи не обговорюється зараз і його не обговорюватимуть у майбутньому. «Про це не йдеться, і взагалі питання не розглядатиметься ні сьогодні, ні завтра щодо продажу газотранспортної системи України», - сказав В.Литвин в ефірі парламентського телеканалу «Рада» у п'ятницю.
Отже, стає очевидним: рік, що минає, залишає по собі багато питань. А рік майбутній зможе «потішити» українців багатьма сюрпризами. Хочеться лише сподіватись, щоб несподіванки зі знаком «плюс» усе ж таки переважали над несподіванками зі знаком «мінус».
Ольга Гальчинська, спеціально для ІА «Україна Комунальна»