ГоловнаПублікаціїПитання експертуПроблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 14

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 14

«У. К.» продовжує цикл щотижневих публікацій у форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем та питань у сфері житлово-комунального господарства.
Новини по темі

Цього тижня на запитання відповідає експерт  «У.К.» Андрій Осадчий.

Запитання 1. Гість.

 

З ким має бути укладений договір на холодне водопостачання, якщо оплата за нього здійснюється на рахунок ЖБК?

Відповідь експерта:

Перелік витрат встановлюється за рішенням загальних зборів. Але такий перелік має включати витрати, здійснення яких обов'язково з урахуванням Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.05 р. № 76.

Якщо ЖБК є колективним замовником житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення, електроенергії, теплопостачання, а судячи з питання, то у Вашому випадку так і є, то відповідні договори укладаються між ЖБК та виробниками послуг.

Запитання 2. Павло:

Чому після створення Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг тарифи на послуги централізованого опалення встановлюються ще й органами місцевого самоврядування?

Відповідь експерта: 

Уся справа в тому, що поки НКРЕ виконувала функції НКРРКП, то мав місце лист від 17.09.2010   № 5881/23/17-10 «Щодо розподілу обов’язків»,  відповідно до якого Комісією здійснюється регулювання діяльності (надання ліцензій, встановлення тарифів) суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на суміжних ринках в обсягах, що перевищують рівень, який встановлений ліцензійними умовами.

Надання ліцензій для суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на суміжних ринках в обсягах, що не перевищують рівень, який встановлений зазначеними ліцензійними умовами, здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Згідно із статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України), транспортні та інші послуги.

Відповідно, регулювання діяльності решти суб’єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення і встановлення тарифів на комунальні послуги здійснюється органами місцевого самоврядування.

Запитання 3. Ілля.

Куди ефективніше звернутися, крім суду, щоб змусити теплоенерго зробити перерахунок за недодані послуги?

Відповідь експерта:

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина в України захищаються виключно судом. Якщо Ви отримали судове рішення про визнання бездіяльності Вашого теплоенерго та зобов’язання їх вчинити на Вашу користь перерахунок за надані послуги, а теплоенерго цього не зробило в добровільному порядку, Ви маєте право отримати в суді виконавчий лист за наслідками розгляду справи і пред’явити його до органу державної виконавчої служби за місцем знаходження теплоенерго, який в порядку Закону України «Про виконавче провадження» має протягом 2 місяців виконати це рішення суду в примусовому порядку, тобто теплоенерго змушене буде перерахувати Вам вартість за неякісно надані послуги.

Від редакції:

Шановні користувачі порталу ІА «Україна Комунальна»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.

Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.

 

 
Коментарі (0)