ГоловнаПублікаціїПитання експертуПроблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 18

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 18

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем та питань у сфері житлово-комунального господарства.
Новини по темі

Цього тижня на запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Петрик Сергій Анатолійович директор ТОВ «Управління комунальних розрахунків» м.Київ, електронна пошта: ukr-petrik@ukr.net.

1. Скажіть, будь ласка, на які статті, яких законів України чи постанов, розпоряджень та інших нормативних актів потрібно посилатися при написанні колективного звернення до ЖЕКу щодо ремонту підїзду, покрівлі?

Статтею 181 Житлового кодексу встановлено, що Державні житлово-експлуатаційні і ремонтно-будівельні служби здійснюють за договором технічне обслуговування та ремонт будинків громадського житлового фонду і будинків житлово-будівельних кооперативів. Оплата витрат, зв'язаних з обслуговуванням та ремонтом зазначених будинків, провадиться за ставками або на умовах, установлених для обслуговування та ремонту будинків державного житлового фонду.

Слід зазначити, що в складі квартплати Ви сплачуєте за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Утримання будинків передбачає підтримання як самих будинків так і інженерних мереж  в технічно справному стані.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Балансоутримувач зобов'язаний:

5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил;

6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Відповідно до ст.1 Закону дано визначення терміну «Балансоутримувач», а саме балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Якщо в Вашому випадку балансоутримувачем є ЖЕК, то необхідно звернутись до нього з посиланням на ст. 181 ЖК України, ч.2 ст. 24 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а також на конкретні пункти договору, якщо такий був Вами укладений з ЖЕКом на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. В даному договорі має бути розділ «Обов’язки Виконавця».

2. Проконсультуйте, будь-ласка, якими нормативно-правовими актами регулюється ціна на гарячу воду для підприємців та юридичних осіб. ЖЕК рахує вартість підігріву гарячої води по ціні опалення 707грн. 

Тарифи на постачання теплової енергії та поставки гарячої води затверджуються місцевими виконкомами. Тому такі тарифи можуть відрізнятись в різних регіонах країни. Пропоную звернутись до Вашого ЖЕКу з проханням ознайомити Вас з Рішенням місцевого виконкому про затвердження тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. Виходячи із змісту такого рішення, можна робити висновок про відповідність  або невідповідність тарифів на постачання гарячої води, які Вам виставляє в рахунках ЖЕК.

Від редакції:
Шановні користувачі порталу «У.К.»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.

Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут

 
Коментарі (0)