ГоловнаПублікаціїАналітика Підсумки тижня: ЖКГ у передвідпускному стані

Підсумки тижня: ЖКГ у передвідпускному стані

Чи то в передчутті довгоочікуваних відпусток, чи то сама матінка природа сприяє?! Але якось вже стало традиційним, що саме середина літа – такий собі період глобального прибирання і лихоманки. Не стала винятком і сфера ЖКГ.

Середина літа. Дні біжать, мов скажені, хочеться за все хапатися, робити швидше і якісніше. Чи то в передчутті довгоочікуваних відпусток, чи то сама матінка природа сприяє?! Але якось вже стало традиційним, що саме середина літа – такий собі період глобального прибирання і лихоманки. Не стала винятком і сфера ЖКГ.

Цього тижня подієва картина малювалася досить неоднозначно і щонайрізноманітнішими фарбами. Неможливо виділити якогось одного напряму зацікавлень, оскільки тривожили як питання якісного водопостачання, так і питання благоустрою територій (вивезення сміття, ремонту доріг), актуальними залишалися проблеми теплоенергетики та ліквідації стихійних наслідків, не обійшлося і без родзинок тижня та маленьких конфузів.

Отже, як це було?!

В Україну завітав циклон. Гриміло, ревіло, зривало дахи, як наслідок, - маємо числені халепи майже в усіх регіонах країни. Так у ніч з 15 на 16 липня стихія розгулялася настільки, що через спрацювання систем захисту ліній електропередач, знеструмило 409 населених пунктів у десяти областях. А вже на наступний день, в ніч з 16 на 17 липня до цієї кількості додалося ще 151 населений пункт, правда, вже у семи областях. МНСникам довелося не солодко, рівно як і бригадам обленерго, котрі ліквідовували наслідки негоди. Подекуди такі роботи тривали кількаденно і жителям доводилося терпіти безнапругу, а відповідно відмовитися від багатьох щоденних речей (від прасування і до поїздок у електротранспорті).

Життя в режимі непогоди  тривало увесь тиждень, українці щонайменше повернулися до більш теплого одягу і майже поріднитися з парасолями. Кульмінація погодніх вибриків припала на п’ятницю, 20 липня, вночі через зливи, пориви вітру без світла залишився ще 61 населений пункт у п’яти областях. А ніч з 21 на 22 липня внаслідок несприятливих погодних умов знеструмило 139 населених пунктів у чотирьох областях.  І, дивлячись за выкно, як у титрах багатосерійної стрічки, можна константувати, - далі буде. То ж, радіти зарано.

Читайте також: Кубанська трагедія може стати українською?

Попри безнапружжя, не обійшлося і без світлих моментів, точніше блакитних вогників. Продовжуючи тандем, складений кількома тижнями тому, у сфері газопостачання відбулося значне пожвавлення. Цієї неділі блакитне паливо з’явилося ще у кількох населених пунктах України, зокрема в понеділок, 16 липня, газифікували селище Лисець Дунаєвецького району Хмельницької області, дещо раніше - с. Русивель, що у Гощанському районі Рівненської області.

А у вівторок, 17 липня, було чого тішитися кримчанам, адже Кабмін прийняв рішення виділити 28,5 млн грн на газифікацію сіл Севастополя. Прем'єр-міністр України повідомив, що вже дано вказівку Міністерству фінансів на виділення цих коштів на газифікацію сіл Фронтове, Полюшко, Андріївка, Сонячне.

Також значним кроком у теплоенергетиці стало підписання договору у четверг, 19 липня, про постачання електоенергії на територію Росії між «Інтер РАО ЄЕС» (Росія) і ДТЕК (Україна). Завдяки цьому документу Україна стане експортером електроенергії в усі сусідні країни, з якими існує технічна можливість продажу електрики.

У інших сферах було дещо скрутніше. Так, у вівторок, 17 липня, виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва ти ЖКГ Олександр Аліпов константував, що збереження чистоти поверхневих водойм, які є основними джерелами водопостачання населених пунктів України потребує суттєвого посилення контролю за якістю стоків та відповідальності за недотримання норм. Більше того, Мінрегіон погодив посилити відповідальність за їх порушення і наполіг: «штрафи за скидання неочищених стоків повинні давати можливість проводити повне відновлення забруднених водойм, повністю усуваючи завдану шкоду».

Цього ж дня, з’ясували, що питне водопостачання майже на 80% забезпечується з поверхневих джерел. Більшість басейнів річок з гігієнічної класифікації водних об'єктів за ступенем забруднення можна віднести до забруднених і дуже забруднених.

У середу, 18 липня, Мінрегіон оприлюднив інформацію щодо рівня фінансування програми «Питна вода України». Останній складає всього 20% від передбаченої відповідним законом суми. Із запланованих 2 млрд за останні 7 років було освоєно всього 412 млн грн бюджетних коштів.

На жаль, постійне недофінансування програми і виконання великої кількості дрібних проектів не дозволили реалізувати значну кількість комплексних заходів.

Читайте також: Україну виведуть на чисту воду

Цього ж дня у Житомирі запропонували новий метод вирішення проблеми водопостачання за допомогою приватних, бізнесових і державних коштів. Міський голова Володимир Дебой акцентував на необхідності запровадження спільних проектів місцевої влади із державною владою та міжнародними фінансовими корпораціями.

Виправляти помилки взялися вже у четверг, 19 липня, і в Мінрегіоні - у рамках програми «Питна вода України» посадовці обмізковували створення спеціальної «лабораторної ради», основне завдання якої у комплексному вирішенні питання контролю за якістю питної води.

Наприкінці тижня, питаня якісного водопостачання підіймалося почергово майже у всіх областях країни, зокрема в суботу, 21 липня, у Херсоні прийняли рішення, що до кінця 2012 року вода жителям міста буде подаватися постійно, а не за графіком, Дніпропетровськ прозвітував про реалізацію покращень якості води в регіоні протягом останього півріччя. Підвівши підсумки, цього ж дня Мінрегіон залучив міжнародні фінансові організації. Головною спонукою таких дій послугувала технічна модернізація обладнання водоканалів, мереж водопостачання, із запровадженням енергозберігаючого обладнання і технологій.

Актуальним було також питання благоустрою. Так, у середу, 17 липня, в Івано-Франківську було створено інвестиційну пропозицію «Будівництво заводу з сортування твердих побутових відходів», метою якої є зменшення негативного впливу побутових відходів на довкілля.

Основним завданням підприємства є збирання, сортування, транспортування, промислова переробка, утилізація відходів. Загальна вартість проекту  становить  32,7 млн грн.

У Сімферополі у середу, 18 липня, на прибирання сміття та ліквідацію стихійних звалищ кинули всі сили комунальних служб міста.
А в деяких регіонах навіть вирішили підвищити тарифи на вивезення ТПВ. Так у суботу, 21 липня, згідно з рішенням виконкому Хмельницької міської ради у серпні підвищаться тарифи на вивезення та знешкодження сміття. Мешканці багатоповерхівок платитимуть на 18 коп. більше у місяць, а приватного сектору – на 26.

Читайте також: Сміття загальнодержавного значення

Кількоразово підіймалося питання інфраструктури. У Львові, Черкасах, Сумах, Житомирі, Харкові тощо продовжують тривати ремонтні роботи дорожного покриття. Тисячі машин і людей задіяно в благоустрої міських вулиць і міжобласних трас.

Як наслідок у п’ятницю, 20 липня, Президент України Віктор Янукович підписав Розпорядження про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про позику «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху» між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Своєрідною родзинкою тижня стало підписання Президентом Вікторем Януковичем закону № 4998-VI, яким пропонується ввести стимулююче регулювання тарифів на послуги природних монополістів. Згідно з новим законом, в Україні діяльність суб'єктів природних монополій, у тому числі, постачальників і виробників комунальних послуг, буде регулюватися по вже відомому в Росії та за кордоном методу RAB (Regulatory Asset Base) або так званому методу стимулюючого регулювання.

Конфузом тижня можна назвати заборону вмикати музику та палити у львівських маршрутних таксі. Міська рада взялася, озброївшися пильними волонтерами, активно викривати порушників, станом на 16 липня уже зафіксовано 25 дисциплінарних стягнень.

Ось так це було. Сумбурно, тривожно, динамічно, цікаво, часом смішно, часом сумно. Якою буде подієва картина наступного тижня у сфері ЖКГ? – побачимо незабаром.

 
Коментарі (0)