ГоловнаВибір редакціїТеплоенергетикаУкраїні потрібен час для переведення ТЕЦ на вугілля

Україні потрібен час для переведення ТЕЦ на вугілля

Окрім наявності коштів на переоснащення, необхідно підвищити якість вугілля. Загалом це може зайняти щонайменше два-три роки. І на це знадобиться кілька мільярдів доларів, для встановлення сучасних систем спалювання вугілля.

Україні, у випадку зацікавленості не тільки влади, але й бізнесу знадобиться щонайменше два-три роки для переведення теплових електростанцій з газу на вугілля. Таку думку в коментарі УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін. 

«Окрім наявності коштів на переоснащення, необхідно підвищити якість вугілля. Загалом це може зайняти щонайменше два-три роки. І на це знадобиться кілька мільярдів доларів, для встановлення сучасних систем спалювання вугілля», – сказав Володимир Саприкін. Водночас експерт зазначив, що питання переоснащення впирається у власників ТЕЦ, адже вони можуть і не забажати встановлювати  дороге сучасне обладнання для спалювання вугілля, яке мінімізує шкоду для довколишнього середовища.

Читайте також:Українське вугілля: великі перемоги чи поразки

«Приватному власнику неможливо нав’язувати якусь технологію – його слід зацікавити ціною, що б це було вигідно, адже використовувати вугілля дешевше, але сучасна система спалювання вугілля потребує значних видатків», – сказав експерт.

Загалом використання вугілля, зокрема в європейських країнах, досить поширене.

«Попри те, що деякі країни припинили його видобування. Але загалом це вигідно економічно», – зазначив пан Саприкін. 

За його словами, в Україні на сьогодні десь 50% теплових електростанцій можуть працювати і на газу, і на вугіллі, але оснащення на них старе, і спалювання вугілля завдає значну шкоду довкіллю.

Читайте також: Українське вугілля отримає шанс

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що підготовлене ТЕО переведення на водовугільне паливо п'яти ТЕЦ

«Ще до осінньо-зимового періоду шість потужніх теплоагрегатів були переведені з газу на вугілля. До речі, сьогодні розроблено техніко-економічне обгрунтування переведення на водовугільне паливо ще п'яти теплоелектроцентралей. Не енергоблоків, а теплоцентралей у цілому», – відзначив він. 

Український прем'єр додав, що, завдяки реалізації політики енергозбереження й енергоефективності, з початку 2012 року (за сім місяців) вдалося майже на 12 млрд куб. м скоротити імпорт російського газу. Водночас споживання газу на Україні знизилося за цей період майже на 3 млрд куб. м. 

Читайте також:Від газу до слів

«Наша економіка з початку року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротила споживання газу майже на 3 млрд куб. м. Це практичний результат політики енергозбереження, а точніше – енергоефективності», – підкреслив прем'єр.

 
Коментарі (0)