ГоловнаПублікаціїПитання експертуПроблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 31

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 31

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства.
Новини по темі

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства. Цього тижня на запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Андрій Осадчий.

Запитання 1. Гість

Скажіть будь-ласка, чи правильно робить харківський «Жилкомсервіс» і КП з вивезення побутових відходів, відмовляючи мені в укладанні письмового договору на надання послуг.

Відповідь експерта

Відповідно до п. 3 Павил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1070 від 10.12.2008 року Власники   або   балансоутримувачі  житлових  будинків, земельних ділянок  укладають  договори  з  особою,  яка  визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів,  та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Договір про надання послуг укладається відповідно до типового договору.

Читайте також: Сміття загальнодержавного значення

Таким чином, відповідно до ст. ст. 20-21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Ви можете звернутися з письмовою заявою про укладання договору на вивезення побутових відходів до КП «ВБО» на основі типового договору. Якщо Вам відмовлять в укладанні такого договору письмово, то таку відмову можна оскаржити в суді та примусити укласти договір за рішенням суду.

Запитання 2. Гість

Не зрозуміло за законом, ті хто встановив автономку до 2007 року повинні через суди оскаржувати постанову Кабміна 2007 року  про відключення тільки будинків, в постанові немає пункту, що під нього не потрапляють ті, хто раніше встановив автономку?

Відповідь експерта

Відповідно до п. 1.3. Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом  Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 22.11.2005 № 4,   дія цього Порядку не поширюється на  власників,  наймачів (орендарів)  окремих  приміщень,  які  були відокремлені від мереж централізованого   опалення   та   гарячого   водопостачання    та користуються  автономним теплопостачанням до набрання чинності цим Порядком.

Тому ніхто не повинен оскаржувати зміни до цього порядку від 06.11.2007 року, якщо Ви отримали дозвіл та технічні умови до 06.11.2007 року – Ви мали право від’єднатися від централізованого опалення. Тай всі строки позовної давності минули – за кодексом адміністративного судочинства це всього лише 1 рік.

Запитання 3. Гість

Чи існує правова основа у підприємств ЖКГ про відшкодування збитків через несвоєчасне повернення, з боку Держави, виплат по пільгам та субсидіям?

Відповідь експерта

Формально так, є. У ст. 20 Господарського кодексу України зазначається, що права та законні інтереси суб’єктів господарювання захищаються в тому числі і шляхом відшкодування збитків.

Відшкодування збитків є способом відновлення майнового стану суб’єкта господарського права за рахунок іншого суб’єкта-правопорушника, тобто цей спосіб має передусім компенсаційну функцію.

Читайте також: Послуги ЖКГ не відповідають витратам

Під збитками розуміють витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною (ч. 2 ст. 224 Господарського кодексу України).

Відшкодування збитків є видом відповідальності, господарською санкцією (ч. 2 ст. 217 ГК України) за порушення як господарсько-правових зобов’язань (договірна відповідальність) так і за порушення встановлених вимог  щодо здійснення господарської діяльності (позадоговірна відповідальність). У свою чергу, порушення цих зобов'язань та встановлених вимог є підставою для відшкодування збитків суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Тому якщо у Вас є сміливість та всі належні докази, а також у договорі про надання пільг та субсидій прописана можливість відшкодування збитків – звертайтеся до господарського суду з позовом про відшкодування збитків, відповідачем буде фінуправління райдержадміністрації, державна казначейська служба або навіть Міністерство фінансів України.

Від редакції:

Шановні користувачі порталу «У.К.»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.

Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.

 
Коментарі (0)