ГоловнаПублікаціїПитання експертуПроблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 34

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 34

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства.
Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 34
Новини по темі

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства. Цього тижня на запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Андрій Осадчий.

Запитання 1. Гість

Чи можливо скачувати квитанцію про оплату в електронному вигляді?

Відповідь експерта:

Можливо, якщо такий пункт вказано прямо в договорі про надання житлово-комунальних послуг, або на сайті відповідного комунального підприємства в Інтернеті і є запропонований для скачування відповідного зразка квитанції. В інших випадках це буде кваліфікуватись як самоуправство та порушення умов договору, що спричинить нарахування заборгованості з усіма наслідками.

Запитання 2. Гість

Чи має право ЖКГ укладати договір заднім числом?

Відповідь експерта:

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини  між  учасниками  договірних  відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг  здійснюються  виключно  на  договірних засадах.

Відповідно до ст. 26 цього ж Закону істотними умовами договору на надання  житлово-комунальних послуг є:  1) найменування сторін;  2) предмет договору;  3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;   4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок  перерахунків  розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання  або  надання  не  в  повному  обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов'язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок  вимірювання  обсягів та визначення якості наданих послуг;  9) визначення точок розподілу,  в яких відбувається  передача послуг від виконавця/виробника споживачу;  10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови  доступу  в  квартиру,  будинок,   приміщення,   на земельну  ділянку  для усунення аварій,  неполадок,  огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;  14) порядок вирішення спорів;  15) перелік форс-мажорних обставин;  16) строк дії договору;   17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору; 18) дата і місце укладення договору.

Читайте також: Держава і бізнес у ЖКГ: гра без правил

Крім  істотних  договір  може містити інші умови за згодою сторін.  Це означає, що якщо сторони домовилися про умову договору та досягли згоди, то вона стає обов’язковою для обох сторін договору. Отже, якщо Ви погодились і підписали договір про надання житлово-комунальних послуг, в якому зазначена інша дата набрання чинності та вступу в дію договору, ніж дата його укладання, то датою виникнення зобов’язань по договору вважається погоджена дата. Якщо Ви не підписали цей договір то Ви маєте право оформити протокол розбіжностей до цього проекту договору і запропонувати альтернативну дату виникнення зобов’язань за запропонованим проектом договору.

Запитання 3. Гість

13-го квітня я заплатила за газопостачання. 28-го Травня був контролер за несплату. Запломбувала газ. Боргів до цього небуло. Який останній термін сплати?

Відповідь експерта:

Відповідно до п. 9 затвердженого постановою № 620 КМУ від 16.05.2002 року  «Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання лічильників природного газу (будинкових або на групу будинків)»  споживачі, які мають квартирні лічильники газу, заповнюють платіжні  документи  згідно  з діючими цінами для відповідних груп споживачів та показаннями лічильників  газу  і  розраховуються  за спожитий  газ не пізніше 10 числа наступного місяця,  якщо інше не передбачено  договором  між   споживачем   і   газопостачальником. Якщо Ви платили за газ, спожитий у квітні, то Ви прострочили по оплаті 3 дні, а значить формальне право відключити Вас від газопостачання у газовиків є.

Запитання 4. Гість 

Чи потрібно сплачувати кошти на утримання прибудинкової території, якщо біля будинку ліквідували асфальтове покриття та під’їзди до будинку, згідно розпорядження пана Попова №1418 від 10.08 2011 року?

Відповідь експерта:

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Типового договору на надання послуг утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надання таких послуг здійснюється за встановленим тарифом.

Читайте також: Житлово-комунальне моделювання

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач серед іншого має право на  зменшення  розміру  плати  за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі,  зниження їх  якості  в порядку, визначеному договором або законодавством.
    
Факт ненадання або надання не в повному обсязі послуг фіксується за допомогою акту-претензії, що складається у відповідності зі ст. 18 цього Закону. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про  перерахунок  платежів  або видає   письмово   споживачу   обґрунтовану   письмову  відмову  в задоволенні його претензій.
    
Отже, Вам  потрібно скласти претензію про асфальтове покриття, пред’явити її виконавцеві послуг, а якщо це не подіє – захищати свої права у суді.
    
Від редакції:

Шановні користувачі порталу «У.К.»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.   

Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.

 
Коментарі (0)