ГоловнаПублікаціїПитання експертуПроблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 36

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 36

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства.
Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 36
Новини по темі

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем у сфері житлово-комунального господарства.

Цього тижня на запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Андрій Осадчий.

Запитання 1. Гість

Скажіть, будь ласка, як мешканці багатоквартирних будинків можуть перевірити цільове використання коштів, які вони сплачують за житлово-комунальні послуги?

Відповідь експерта

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач серед іншого має право  одержувати    в   установленому   законодавством   порядку необхідну інформацію про перелік  житлово-комунальних  послуг,  їх вартість,   загальну   вартість   місячного   платежу,   структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо.

Якщо для Вас інформації щодо структури витрат комунального підприємства недостатньо, то Ви можете звернутися до місцевих депутатів, які мають повноваження на сесії міської чи районної ради винести питання про проведення незалежного аудиту комунального підприємства чи звернення до органів Державної фінансової інспекції (КРУ) про проведення ревізії законності використання коштів споживачів відповідним комунальним підприємством.

Запитання 2. Гість

Як визначити, чи за якою формулою обрахувати, максимальне теплове навантаження на опалення будинку? Наприклад, для двоповерхового панельного 16-ти квартирного будинку, паспорта на будинок немає.

Відповідь експерта

Максимальне теплове навантаження споживача - навантаження, яке відповідає сумі максимальних теплових потоків на опалення, вентиляцію, кондиціювання, технологічні потреби, гаряче водопостачання, визначене проектом.

Читайте також:  Тарифна гра українських комунальників

Відповідно до ДБН ДБН В.2.5-39-2008 «Теплові мережі» РОЗРАХУНОК ТЕПЛОВИХ ПОТОКІВ
 
К.1 При проектуванні теплових мереж максимальні теплові потоки на опалення  , вентиляцію  гаряче водопостачання Qг.в.макс. житлових, громадських та виробничих споруд належить приймати за відповідними індивідуальними та типовими проектами. За відсутності таких проектів допускається визначати теплові потоки у відповідності з вимогами К.3 цього додатка.

К.2 Максимальні теплові потоки на технологічні потреби та кількість конденсату, що повертається, належить приймати за проектами промислових підприємств.

У разі відсутності таких проектів допускається визначати теплові потоки для промислових підприємств за питомими відомчими показниками (нормами) на одиницю продукції або за проектами аналогічних підприємств.

К.3 За відсутності проектів опалення, вентиляції та гарячого водопостачання теплові потоки, Вт, для житлових районів міст та інших населених пунктів визначають за формулами:

а)     максимальний тепловий потік на опалення житлових та громадських споруд;     (К.1)

б)     максимальний тепловий потік на вентиляцію громадських споруд;     (К.2)

в) середній тепловий потік на гаряче водопостачання житлових та громадських споруд в опалювальний період
              (К.3)

або
      (К.4)

г)     максимальний тепловий потік на гаряче водопостачання житлових та громадських споруд
                   (К.5)

д)     середній тепловий потік на опалення,                 (К.6)
 
те саме на вентиляцію                  (К.7)


е) середній тепловий потік на гаряче водопостачання житлових та громадських споруд у неопалювальний період           (К.8)
де q0 -  питомий показник максимального теплового потоку на опалення житлових будинків на 1 м2 загальної площі, Вт, приймається відповідно до СНиП 2.04.05;

qn - питомий показник середнього теплового потоку на гаряче водопостачання на одну людину відповідно до таблиці К.1;

Запитання 3. Гість

У 2008 році мешканці будинку встановили, за свої кошти (13000грн), тепловий лічильник, і відразу почали утеплювати будинок і квартири. На цей час встановлено 70% енергозберігаючих вікон, але...після переведення центральної котельні з 2-го теплового режиму(110-70) на 1-й (95-70 градусів) у 2011 році витрати на опалення будинку збільшилися на70-80%. Чому це так?

Відповідь експерта

Питання скоріше до технічних спеціалістів по теплопостачанню, інженерів – теплотехніків, ніж до практикуючого юриста. Причина може бути в тому, що на вході в будинок на рамці самовільно мешканцями будинку розсвердлені та розширені шайби та сопла, що спричиняє попадання більшої кількості теплоносія, і як результат більші кількісні показники лічильника.

Читайте також: Тепло на особливих умовах

Як юрист пораджу Вам звернутися до теплопостачального підприємства та разом провести обстеження всього теплопостачального обладнання від виходу з котельної до вводу в будинок, скласти відповідний акт. Як кажуть медики, розтин покаже.

Запитання 4. Гість

В 2007-у році купив квартиру за адресою вул.Героїв Космосу 1. Ще з того часу пам'ятаю дуже величезні дірки в асфальті у дворі (думав ладно, зроблять). Там з того часу жодного разу нічого й не робилося! Іноді шматками асфальту і камінням закидали. Зелену зону між 1м і 1а будинком розвалили припарковані машини (а раніше там діти гралися, зараз там замість трави-бруд). Приїжджав хтось із ЖКГ, хотіла огородити забором, щоб не паркувалися, але хтось з тих, хто паркується, дав хабар і вони не обгородили. Двір не висвітлюється, тому з за цих ям кілька разів підвертав собі ногу. Гумор в тому, що при в'їзді у двір поставили знак \ «Житлова Зона»\ (бо 83 школа поруч) і після величезної ями, метрів через 20 поклали \ «Лежачий Поліцейський»\ (там і так більше 2 км.час боялися не то що їздити, а й ходити). Все б нічого, так біля цього \ «лежачого поліцейського»\ проколупнути виямку (місцеві провайдери мережа прокладали), так вона і залишилася. Пишу, просто, тому що лежу вдома з опухлою ногою, замість роботи. Як це питання вирішується? Хто відповідає за це? Що потрібно робити?

Відповідь експерта

Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Відповідно до ст. 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Відповідно до ст. 10 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідно до ст. 57 цього ж кодексу доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.  Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків.

Якщо Ви маєте на руках всі необхідні письмові докази (медичні висновки, докази витрат на лікування,  письмово зафіксовані факти неналежного надання виконавцем послуг з утримання прибудинкової території) – маєте право звернутися до суду із заявою про стягнення моральної та матеріальної шкоди).

Від редакції:

Шановні користувачі порталу «У.К.»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.   

Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут.

 
Коментарі (0)