ГоловнаПублікаціїПитання експерту Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 27

Проблеми з комуналкою? Запитуйте – ми пояснимо. Випуск 27

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем та питань у сфері житлово-комунального господарства.
знак питання
Новини по темі

«У.К.» продовжує цикл щотижневих публікацій в форматі запитання-відповідь, в рамках яких наші експерти дають кваліфіковані відповіді на запити читачів щодо актуальних проблем та питань у сфері житлово-комунального господарства.

Цього тижня на запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Андрій Осадчий.

Запитання 1. Гість

Чи має право КП ВЖ РЕУ включити послуги обслуговування внутрішніх мереж до переліку обов’язкових, якщо 60% мешканців будинку висловили своє не бажання щодо отримання цих послуг від КП ВЖ РЕУ?

Відповідь експерта

Ваше КП ВЖРЕУ не тільки має право включити послуги по обслуговуванню внутрішніх мереж до тарифу, але й зобов’язане це зробити відповідно до Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011 року, якою  затверджені новий Порядок формування тарифів на послуги з утримання житлових будинків і споруд та утримання прибудинкової території, а також Новий Типовий Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до цього нового Порядку формування тарифів, тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг ЖКГ згідно з додатком до цього Порядку.

Читайте також: Побудинковий тариф по-українськи

Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  включає в себе наступні послуги: прибирання прибудинкової території; прибирання сходових кліток; вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення); прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі; технічне обслуговування ліфтів; обслуговування систем диспетчеризації.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого водопостачання;  холодного водопостачання; водовідведення; централізованого опалення; зливової каналізації. Дератизація. Дезінсекція. Обслуговування димовентиляційних каналів.

Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.
 
Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків); поливання дворів, клумб і газонів; прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами; експлуатація номерних знаків на будинках; освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води; енергопостачання ліфтів.
 
Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.
 
В цій постанові, а також в постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 не передбачена можливість Споживача відмовитися від конкретної послуги (ліфт, прибирання, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тощо), адже тариф на послуги розраховується окремо на кожний будинок, а не на кожного мешканця цього будинку. Тому якщо Споживач  не отримує належної якості послуги, то в нього є лише один законний правовий вихід – складати акт-претензію та вимагати відповідних перерахунків та зменшення плати пропорційно до ненаданих послуг, а в разі відмови в задоволенні претензій ЖЕКом - добитися справедливості в суді.
Читайте також: Гормон росту тарифів 
Якщо мешканці Вашого будинку не бажають, щоб їх обслуговував КП ВЖРЕУ, то вони мають право створити Організацію співвласників багатоквартирного будинку і самим взяти на себе відповідальність по утриманню внутрішньобудинкових систем.

Запитання 2. Гість
 
Порядок реєстрації органу самоврядування населення - будинкового комітету, з правом юридичної особи, та розмір плати за реєстрацію?
 
Відповідь експерта
 
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення» легалізація органу самоорганізації населення є обов'язковою і здійснюється шляхом його реєстрації або повідомлення про заснування. 
 
У разі реєстрації орган самоорганізації населення набуває статусу юридичної особи. 
 
Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється виконавчим комітетом відповідної ради. Для реєстрації органу самоорганізації населення уповноважені зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представники подають до реєструючого органу заяву. 
 
До заяви про реєстрацію органу самоорганізації населення додаються: 1) копія рішення відповідної ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення; 2) протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання з рішеннями про обрання членів органу самоорганізації населення та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації органу самоорганізації населення; 3) Положення, затверджене зборами (конференцією) жителів за місцем проживання, - у двох примірниках; 4) персональний склад членів органу самоорганізації населення із зазначенням прізвищ, імені та по-батькові, рік народження, місця проживання. 
 
Заява про реєстрацію органу самоорганізації населення розглядається реєструючим органом у місячний термін з дня подання всіх необхідних документів відповідно до вимог цього Закону. 
 
Реєструючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих на реєстрацію документах. 
 
За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. 
 
Про результати розгляду заяви реєструючий орган у 10-денний термін з дня прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації повідомляє уповноважених зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представників. 
 
Рішення про відмову у реєстрації органу самоорганізації населення може бути оскаржено у встановленому законом порядку до суду. 
 
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». За проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у такому розмірі: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за проведення державної реєстрації юридичної особи;
 
Документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору, є копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку.
 
Від редакції:
 
Шановні користувачі порталу «У.К.»! Якщо на ваші запитання, які ви ставили нашим експертам раніше, не були надані відповіді, обов'язково нагадуйте нам про них.
 
Усі публікації циклу «Запитуйте – ми пояснимо» читайте тут
 
Коментарі (0)